Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 21/150

Luciano Pavarotti Luciano (1999)

Dzisiaj zapach niepopularny i ciężko dostępny, ale takie też muszą się tu znaleźć. Perfumy celebryckie, których nawet nie ma w bazie perfum na fragrantice i często mylone są ze starszą, popularną w latach 90tych kompozycją Luciano Pavarotti Luciano Pavarotti, na której według legend wzorował się Francis Kurkdjian tworząc Le Male.

Nie kupiłem ich tylko dlatego, że jestem wielkim fanem muzyki Pavarottiego, a raczej zawsze ciągnęło mnie do obskurnych, ciężko dostępnych perfum. Luciano to zapach ciekawy, ale nie jakiś rewolucyjny, nic dziwnego,że szybko o nim zapomniano. Otwarcie mocno cytrusowe, potem się wygładza, cały czas wyraźna jest też lawenda, ale nie jest dusząca w old-schoolowym stylu tylko fajnie podkreśla cała kompozycje i nadaje ducha aromatic-fougere. Czuć też jakieś zielone nuty i zioła co nawet fajnie z cytrusami się łączy i przypomina to takie old-schoolowe fougere. Zapach lekki i przyjemny, a ja osobiście preferuję go na wiosnę. Parametry nie są najlepsze, projekcja jest obecna przez jakieś 1,5-2h, nie jest to zapach bliskoskórny ale też nie jest tytanem i nie zostawia ogona – do biura idealnie by się nadał. Generalnie polecam raczej osobom takim jak ja, których ciekawią ciężko dostępne, często dawno już wycofane pachnidła, bo na nie-świrze wrażenia by pewnie większego nie zrobił. Biały kruk, którego można dostać za rozsądną cenę.

typ: aromatic fougere
zapach: 7,0/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 5,0/10
cena: ~200 zł / 125 ml z ebaya
https://www.parfumo.net/Perfumes/Luciano_Pavarotti/Luciano
Pobierz drlove - #150perfum #perfumy 21/150

Luciano Pavarotti Luciano (1999)

Dzisiaj za...
źródło: comment_2rnKherAOR0igBxDWqSM0wQhajCUCjld.jpg
  • 14