Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #wifi
Koledzy, potrzebuje nabyć 2 karty USB Wi-Fi. (Sieć w domu, router Vectra, pakiet 100mb/s)
Czy wystarczające bede karty z tych najtańszych? (pic real, ~15 zł na AlleDrogo)
Czy lepiej dołożyć do czegoś troche bardziej markowego (~50 zł)
Komputer nr 1 ma być dla dzieciaka, do jakiś tam YouTubow i innych #!$%@?,
A komputer nr 2 dla mnie, czyli przegladanie neta, czasem moze jakis film.
Pobierz
źródło: comment_2qL2btYBpdRpeFT7y76ry86nZSzBdj0t.jpg
  • 13
Sieć w domu, router Vectra, pakiet 100mb/s


@golden87: No to sprawdź sobie ile dana karta wyciąga i czy AP daje radę tyle wam wysłać. Bo ogólnie to że masz 100 to nie znaczy, że jesteś w stanie tyle wyciągnąć na sprzęcie.
Wiem wiem, bardziej mi chodzi, czy ta tanie karty nie gubia pakietów, nie rwa połączenia itd itp...


@golden87: Pewnie pakietów nie gubią, połączenia też nie rwa, ale wyciągają 40% tego co potrzebujesz.
Myslalem o czyms w ten desen :) Czy lepiej klasycznego "palucha" z antetnka?


@golden87: To ma być do stacjonarnego? Zawsze urządzenie z anteną jest ok, ponieważ antena to najlepszy wzmacniacz. Jaki masz punk dostępowy? (AP)
@reddin tak do stacjonarki. Albo będzie szlo to z modemorutera z Vectry albo mam jakiś ruter tplinka ale boję się że on by zamulal bo już swoje lata na i pewnie n i AC nie obsluzy
@golden87 Jak siec w domu, i nie masz nic w poblizu, to najtansza powinna dac rade. Troche drozszym rozwiazaniem są powerline, wtedy ograniczenia w postaci blokady fal przez sciany przestaja miec znaczenie.