Wpis z mikrobloga

Mireczki co polecacie za samochód, #ford fiesta mk7 w wersji ST 182KM, czy ford focus mk2 225KM także w wersji ST. Focus MK3 chyba już nie wchodzi w rachubę bo jest dużo droższy od MK7 a wersje bez przodu ala aston mnie nie interesują :D #motoryzacja #kupujzwykopem #samochody #fordfocus
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmokK: fiesta bardziej jako zabawka na zakręty a focus bardziej jako auto do jazdy, dłuższe trasy itp. Ja bym brał Focusa za 5 cylindrów i srogi potencjał. No w miarę przyzwoity rozmiar wnętrza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i mk2 dużo ładniejszy niż mk3, tym bardziej polift.
  • Odpowiedz
@AmokK: Jako posiadacz STka mk7, szczerze polecę Ci to auto. Mega się prowadzi, a na trasy też się nada. Czuć że zawias twardy, ale jest to dosyć fajne połączenie jakości prowadzenia, z zachowaniem resztek komfortu.
Do tego spalanie jest bardzo rozsądne jak na moc i mój styl jazdy.
Oraz co najważniejsze, w budżecie 45-50k, dostaniesz coś dosyć nowego z PL salonu, możliwe że jeszcze z gwarancją forda.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kalak: no właśnie o to mi chodziło głównie bo różnica w roczniku jest duża między mk2 focusa a mk7 fiesty. Jak wyglada w ogóle z awaryjnością w takich samochodach ?
  • Odpowiedz
@AmokK: Bezawaryjność to kolejna zaleta tego auta. Silnik w tym aucie to mega udana konstrukcja. Nie ma żadnych typowych bolączek, a awarie są rzadkością. Jak jest kasa, to można dużo pomodzić. Do 300 km wytrzymuje bez problemu na fabrycznych wnętrznościach (ale turbo już potrzebne większe).
  • Odpowiedz