Wpis z mikrobloga

Halko,
W tym roku bronię inżyniera AGH ZiIP stacjo. Zastanawiam się nad opcją pójścia na II stopień na MiBM IMIR AGH zaocznie + praca/praktyka. Interesuje mnie MiBM ponieważ w trakcie studiów polubiłem pracę w CAD 3D (solidworks,catia)
Z tego co czytałem na stronie to wymagany jest egzamin wstępny. Ktoś mi może coś więcej o nim powiedzieć? Jak to wygląda w praktyce i jak można się do tego solidnie przygotować?. Miałbym dużo czasu ponieważ zapisy na semestr zaoczny zaczynają się w październiku.

#studbaza #studia #agh #mibm
  • 7
  • Odpowiedz
@Nhon: Jeżeli jeszcze nie pracujesz jak bronisz w tym roku inżyniera to już robisz błąd. Powinieneś pracować najpóźniej od 3 roku. Potem opcja zaocznie mgr + praca jest dobrym wyborem, ale pamiętaj, że zaoczne to nie studia, zrobisz tylko dla papierka, więc nie jaraj się za bardzo kierunkiem. To są już studia za pieniądze. Jak lubisz Solidworksa to zastanów się np. nad ścieżką certyfikacyjną.
  • Odpowiedz
@Nhon: Musisz przejrzeć syllabusa i zobaczyć co masz do nadrobienia. Z Mechany i Fizyki już podstawy masz, ale czeka Cię raczej ciężka praca z Projektowaniem Maszyn,(PKM) ,Wytrzymką i Termodynamiką. Reszta jest trochę prostsza. CO do samego egzaminu, gdzieś na chomiku pewnie znajdziesz ubiegłoroczne egzaminy inżynierskie.
  • Odpowiedz
@Lechu1777: Byłem na praktykach 2 miesiące w firmie motoryzacyjnej. Zaproponowali mi dłuższą współpracę ale nie mogłem pogodzić studiów (semestr dyplomowy) z pracą 3 dni w tygodniu, więc zrezygnowałem.
  • Odpowiedz
@Bakuus: To już zrobiłem dużo wcześniej. PKM Tadek Dobrzański ogarniałem samemu ale to nadal nie praktyka. Mechanikę i wytrzymkę miałem na studiach ale na inżynierce maja tego więcej.
  • Odpowiedz