Wpis z mikrobloga

Tak sobie oglądam czasem Raport z Państwa Środka na Youtube i dochodzę do wniosku, że Polska jest właśnie takimi Chinami Europy. Tania do bólu, nieograniczone możliwości (dla myślących), masa rzeczy do zrobienia. Widziałem wywiad z Francuzem po studiach, który przyjechał do Łodzi projektować fabrykę, mówił, że u siebie pracowałby w korpo na etacie i być może przed emeryturą dotarłby do niższego szczebla zarządzania. Coś w tym jest, siwe dziadki w kaskach wizytujące budowę, weszły już jako symbol Niemiec, zachodnia Europa jest skostniała, Polska jeszcze nie.

#polska #chiny #biznes
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Taidonk: @Aedemkun: @Sergeant_Matt_Baker: Kanton to 14 milionowe miasto-fabryka, stała baza eksporterów i firm z całego świata.

Możemy porównać polskie 50 tysięczne miasto, do chińskiego. W Chinach w takich wioskach nawet kanalizacji nie mają, nie mówiąc od dostępie do edukacji, medycyny czy czegokolwiek. Dziadują za kilka juanów dziennie.

Wszyscy porównujecie patrząc na Kanton lub Szanghaj, a na moje to Chiny są kolosem na glinianych nogach. To silna
  • Odpowiedz
@brainupgrade Ja nie porównuje Kantonu do Polskich miast bo nie ma to właściwie sensu jak sam to zauważyłeś. Porównywanie Chin do Polski też za bardzo mija się z celem. Różnica w poziomie życia w największych miastach a na prowincji jest ogromna. To tak jakby porównywać życie w Warszawie do życia na Ukraińskiej wiosce.
  • Odpowiedz