Wpis z mikrobloga

@sebawo:
po pierwsze i najważniejsze - zapłać kartą (podepnij kartę pod paypal w celu dokonania płatności)
następnie kup to co masz kupić, i czekaj ;)

Gdyby coś było nie tak:
Po zalogowaniu się do konta paypal, po wejściu w szczegóły konkretnej transakcji masz możliwość zgłoszenia sporu, lub roszczenia, picrel: https://i.imgur.com/vONEvDn.png. W trakcie zakładania sporu masz mozliwość wyboru powodu otwarcia sporu. Od tego zależą kroki jakie podejmie paypal, dlatego traktuj to na
@papciu: dzięki mirku za wyczerpującą odpowiedź, nie spodziewałem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście nie mam zamiaru bawić się w oszusta, poczytałem, że sklep, w którym chce kupić (w chinach) często leciał w #!$%@? z kupującymi z europy, ale jeśli jestem w stanie się zabezpieczyć, to gra jest warta świeczki, bo ich towar ma specyfikację, jakiej potrzebuję.
jeszcze raz dzięki
@papciu: jeszcze jedno, czy ma znaczenie jaką kartę mam podpiętą do paypal'a ? reverse charge zadziała z debetową, kredytową czy prepaid (interetowa mBanku) ?
@sebawo: pomyliłem pojęcia, nie "reverse charge" a "chargeback", dopiero teraz czytam Twój wpis i mówię sobie 'kurrła o czym on plecie' ;) a to ja wprowadziłem w błąd.

No więc, chargeback zrobisz na każdej karcie VISA / mastercard. Nie wiem jak jest z innymi kartami, nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Więc jak na karcie masz logo VISA / mastercard to możesz byc pewny że bank przyjmie Twoje zgłoszenie chargebacku