Wpis z mikrobloga

czyli sam się podsumowałeś, bo już sam nie wiesz o czym piszecie xD genialne


@xJTG: Poruszono tu trzy utwory artystyczne - film "Kler", film "Pasja" i piosenka "Miłość w Zakopanem". Ja tu widzę tylko jedną religię.

Rozwiniesz czy dalej będziesz palił głupa?
  • Odpowiedz
@Campell: @vovo: Spadek na trzeci weekend wynika w dużej mierze ze zmniejszenia liczby ekranów (spadek z 5,3 tys. na 3,7 tys. ekranów). To zjazd o 30%, przy ogólnym spadku widowni weekendowej o 43%. Średnia cena za bilet to prawie 22 zł, co pokazuje, że na film chodzi przede wszystkim widownia dorosła i tylko w połowie weekendowa (czyli powinien długo zbierać widzów). Jeśli liczyć z kolei pod względem przychodów, to "Kler"
  • Odpowiedz
@Hound: Bylem w niedziele na seansie. Calkiem dobry film. Nie tak obrazobójczy jak sie spodziewalem. W ogole nie atakuje religii, a jedynie przedstawia to o czym kazdy wie, ale nikt glosno nie mowi.
  • Odpowiedz
Bylem w niedziele na seansie. Calkiem dobry film. Nie tak obrazobójczy jak sie spodziewalem. W ogole nie atakuje religii, a jedynie przedstawia to o czym kazdy wie, ale nikt glosno nie mowi.


@dob3k: Bo jest antyklerykalny, a nie antyreligijny. Na to drugie jeszcze przyjdzie czas, społeczeństwo musi dojrzeć.
  • Odpowiedz
@Hound:

jest antyklerykalny, a nie anntykatolicki

No sam tytul o tym uswiadamia jakby nie patrzec (duh!;)
Bardziej chodzi mi o medialna nagonke o urażanie uczuc religijnych i religii katolickiej jako takiej przedstawione w tym filmie, a nic takiego tam nie ma. Przedstawia kler jako zwyklych ludzi, dobrych, zlych ale ludzi, a nie jakaś wyzsza formę ludzką za jaka plebs uznaje księży. I chyba wlasnie to odzieranie z tej otoczki niemalze boskosci
  • Odpowiedz
Byc może w prywatnych szkołach były takie przypadki. W publicznych jednak wątpię.


@Variv: Przecież ten film nie jest skierowany do młodej widowni. Tam nie było jakichś ograniczeń wiekowych? @07zglosSie:
  • Odpowiedz