Wpis z mikrobloga

Chyba przez przypadek ustrzeliłem Andromedę! Czy ten dysk na prawej 1/3 zdjęcia lekko powyżej połowy to coś innego? Kiedyś czytałem, ze jej wielkość kątowa jest taka jak księżyca, ale przyznam, że jestem lekko zdziwiony bo ogniskowa z jaką zostało wykonane to zdjęcie to zaledwie 27 mm.

#astrofotografia #astrofoto #astronomia #fotografia #tworczoscwlasna #mojezdjecie #galaktyka #andromeda #sedrosfoto
sedros - Chyba przez przypadek ustrzeliłem Andromedę! Czy ten dysk na prawej 1/3 zdję...

źródło: comment_UXqlTm9KcWODmap28D4eRUvIIjjGiHUn.jpg

Pobierz
  • 24
@sedros: Ej, jak robi się takie zdjęcia tak w skrócie? Zupełnie się na tym nie znam, aparat mam taki sobie, bez jakiegoś super obiektywu ale przecież nawet gołym okiem nie widać tylu gwiazd ...
@mafiafb: Generalnie to potrzeby jest statyw, jasny obiektyw i ciemne niebo (brak księżyca i im dalej od wszelkiego światła tym lepiej), a później odrobina obróbki przy wywoływaniu rawa. Sam dopiero zaczynam się w to bawić, ale przyznam, że już teraz efekty, które osiągam bardzo mi się podobają.
Galaktyka Andromedy jest o wiele większa od Księżyca, jej rozpiętość kątowa to 3 stopnie, więc bez problemu widać ją nawet na zdjęciach wykonanych na krótkich ogniskowych


@namrab: a gołym okiem czemu nie widać?