Wpis z mikrobloga

"Kiedy sięgniemy w wymiarze historycznym do rozbiorów Polski, to wtedy właśnie możemy stwierdzić, że m.in. kapłani wraz z biskupami poprzez te rozbiory, które miały miejsce przez narody ościenne, przyczynili się do tego, że tożsamość narodowa, tożsamość Polaka, która wynikała właśnie z chrześcijańskich korzeni, była zachowana."

A prawdę macie na obrazku.

http://www.fronda.pl/a/kard-mueller-polska-narod-wybitny-ale-ten-kler,116770.html

#bekazkatoli
lakukaracza - "Kiedy sięgniemy w wymiarze historycznym do rozbiorów Polski, to wtedy ...

źródło: comment_HFnZiOgJMEpnTSseZLZgFEV3Cz2w0xFE.jpg

Pobierz
  • 13
@lakukaracza_: Niezmiennie mnie rozwala łączenie katolicyzmu z ruchem narodowym. Jakoś nie przypominam sobie aby Jezus kiedykolwiek wygłosił jakiekolwiek "patriotyczne" hasło - przesłanie Jezusa było zdecydowanie pacyfistyczne - a trzeba przypomnieć, że żył w okupowanym państwie. Jedyne wątki narodowościowe pojawiają się w Starym Testamencie tyle tylko, że tam jest precyzyjnie powiedziane kto jest narodem wybranym i kogo Bóg kocha - i nie jest to Polska.
@lakukaracza_: #!$%@? racza xd nie rób #!$%@? z historii proszę cię #!$%@? bo równie dobrze można pod tezę podłożyć Kołłątaja i stwierdzić że kler był super i chciał ratować Polskę XD wciąganie religii w kwestie rozbiorów w tym czasie szlachta była ciałem politycznym Rzeczpospolitej tak samo tylko szlachcic mógł zostać biskupem, kwestia rozbiorów była czysto polityczna, tak samo papaj który wtedy był głową państwa i przede wszystkim musial myśleć o tym
@lakukaracza_: sugerujesz że zrobił to z powodu swojej wiary podczas gdy chodziło o politykę Grzegorz potępił zryw na polecenie Cara, „wy” XD jakie wy chyba już naprawdę dostałeś jakiejś paranoi od internetow, sam jestem ateuszem i często bawi mnie to co wrzucasz, przez chwilę nawet myślałem że wrzuciłeś to dla beki zresztą nawet się do papaja Grzesia nie odnosiłem bo jego nawet nie ma na twoim obrazku, jak chcesz mieć bekę