Wpis z mikrobloga

@RekinCwaniak: To akurat wygląda na pozbieranie całego dostępnego sprzętu do zdjęcia, w praktyce nie da się jednocześnie chodzić i fotografować więcej niż dwoma puszkami jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, to zdjęcie to parodia. Jak zobaczyłem tyle body z podpiętymi szkłami w głowie miałem tylko to i Ciebie jak chodzisz tym obwieszony. Zabierasz dwa czy nie zmieniasz pozycji podczas meczu? Bo nie wierze, że nosisz ze sobą wielką torbę :)
@RekinCwaniak: Normalnie biorę 2/3 body+torbę(czyli odpada 200 2.0 wraz z D850, które wziąłem z Nikona do testów), czyli wychodzi:
1 body pod 400.
2 body pod 70-200 na zmianę z czymś szerszym.
3 body pod zdalne wyzwalanie.
Więc spokojnie się z tym można przemieszczać ;)
@Zelber: Wiem, że inwestowanie w jeden system to normalna rzecz i zmiana systemu często jest nieopłacalna pod względem finansowym, ale tak czy inaczej noszenie dwóch luster plus obiektywów może dać w kość przez cały czas meczu/spotkania/koncertu.
Nie myślałeś, że przejście na bezlusterkowce może Ci ułatwić życie? Nikon póki co (wg mnie ) jeszcze pozostaje w tyle za Sony i Fuji. Sony ma pełną klatkę,ale Fuji już tylko apsc i średni format.
@RekinCwaniak: W kwestiach sprzętowych narzekam na 3 rzeczy:
1.) Brak jaśniejszych supertele. Z chęcią przygarnąłbym taką 300/350 2.0. Nie ma jej w żadnym systemie :P
2.) Zbyt małą ilość FPS. Tutaj A9 rzeczywiście jest krokiem na przód.
3.) Zbyt słabe zachowanie matryc na wysokich czułościach.
Tak idąc po kolei systemami:
Canon DSLR- lekki krok w tył pod względem matryc i puszek innych niż 1DXII.
Canon ML- Żenująca specyfikacja puszki, brak natywnych
https://www.youtube.com/watch?v=va4c0LdbZjc :)
Fujinon 200 f2.0 + Teleconverter i marzenia się spełniają. Wiem, że to wciąż na niepełną klatkę, ale poczekajmy na odzew Sony w przyszłym roku. Coś czuje, że niedługo zaczniesz myśleć o Sony bardzo poważnie :)
Z obiektywami jest tak, że albo widzisz szklankę do połowy pełną lub do połowy pustą :)

Jeżeli waga Ci nie przeszkadza to faktycznie nie ma o czym rozmawiać i pozostaje mi życzyć Ci dobrego światła