Wpis z mikrobloga

  • 2
Jak nie byc gownem w no gi majac zajecia no gi tylko raz w tygodniu? Robicie drille ze znajomymi poza zajeciami czy czasem na rollach skupiacie sie na technikach, ktore da sie aplikowac do obu wariantow?
#bjj
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Choir a jak długo trenujesz w GI? Ogólnie wiele technik i ruchów działa z GI w nogi. Wiadomo nie walka pajakiem i bawienie się lapelami, ale dużo rzeczy się przydaje ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Andrijek dosc krotko, ale strasznie podoba mi sie no gi i chcialbym przyszlosciowo sie w tym podszkolic. Ostatnio rollowalem sobie w koszulce i spodenkach z kolega, ktory od ok roku trenuje wylacznie w gi, i pomimo wiekszego doswiadczenia w bjj nie potrafil mnie w zaden sposob poddac i nie wiedzial za bardzo co sie dzieje, co mnie lekko zmartwilo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Andrijek niestety nie, mam gi 4x w tygodniu, a no gi jedynie w soboty, reszta dni zawalona tajami :( natomiast 2x w tygodniu robia godzinne zajecia mma, na ktorych jeszcze nie bylem, wiec moze tam da sie czegos nauczyc
  • Odpowiedz
@Choir: Żeby być lepszym w jiu-jitsu trzeba po prostu chodzić na jiu-jitsu. Żadne drille czy silka nie dadzą tyle co zwykły trening. A co do no-gi to jak nie masz opcji na walkę bez kimon to leć w kimonach. W te stronę to działa bardzo dobrze. Gorzej jakbyś ćwiczył no-gi i chciał być kimoniarzem. :D
  • Odpowiedz
@Choir kolega wyżej dobrze napisał. Aczkolwiek robienie drilli też rozwija twoje bjj, jakby nie patrzeć jest to bjj ;)
Jak masz możliwość, staraj się wziąć kumpla i chociaz przerób w jeden dzień dodatkowo techniki z nogi plus trochę powalcz. Ustaw sobie timer na 5 rund po 2 minuty z 30 s przerwa i będzie dobrze ;)
  • Odpowiedz