Wpis z mikrobloga

Mircy, dzisiaj idę kupić swoją pierwszą gitarę (wybór padł na akustyka). Warto zaopatrzyć się w jakieś akcesoria, o których mogłem nie pomyśleć, będąc całkowitym laikiem?. Kupić stroik czy liczyć na jakąś aplikację na #ios ? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Dodam tylko, że nigdy wcześniej nie grałem i mam zamiar uczyć się gry z internetu. Nie chcę zostać profesjonalistą, a jedynie uprzyjemnić sobie czas wolny.

#gitara #kiciochpyta
  • 6
@colemann: kilka kostek o różnych grubościach (w końcu dojdziesz do takiej która najbardziej ci pasuje), ja np uwielbiam Dunlopy Jazz III. Do tego możesz ewentualnie kupić stroik, chociaż appki też dają radę, metronom możesz sobie ściągnąć na fona więc nie trzeba kupować. Pokrowiec może się przydać, gitara wtedy nie łapie tyle kurzu.
@colemann: Kostki, pokrowiec, zapasowe struny, pasek, stroik, statyw, olejek do czyszczenia podstrunnicy, nawijarka do strun, zapasowy mostek, kapodaster, zapasowe kołki do mostka, kamerton, podnóżek, slide, metronom, zapasowa gitara, zestaw nut, uchwyt na kostki, klucz do pręta regulacyjnego, zapasowy klucz do pręta regulacyjnego, nawilżacz do gitar akustycznych, statyw na nuty, zatyczka do otworu rezonansowego.

To tak na początek.
@colemann: kostki i może komplet strun bo te w kupionych gitarach zwykle są kiepskie i dobrze wymienić na dzieńdobry. przyda ci się też jakiś środek przeciwbólowy jak zaczną ci palce odpadać no i wódka, żeby zapić frustrację gdy nie będzie ci szło jakbyś chciał ;)