Wpis z mikrobloga

Mam kupioną domenę na nazwa.pl i DNS ustawione na CloudFlare, mogę jakoś stworzyć sub domenę i przekierowac na aplikację w React na porcie 8880 ? Próbowałem zrobić rekord typu SRV ale coś tak średnio działa :v
#dns
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Senthill: to musisz mieć nat jakiś zrobiony, DNS AFAIK tego nie ogarnie - jest od samego rozwiązania nazwy i tyle. Ze znanych mi rozwiązań takie coś możesz osiągnąć np za pomocą Azure functions (proxy) , ale to kosztuje już. Co to za apka?
  • Odpowiedz
@Koliat: zwykła apka napisana w React która działa na porcie który podam :v chciałbym mieć na domena.pl na port 80 a na na app.domena.pl te same IP tyle że na port 8880
  • Odpowiedz
@Senthill: DNSem tego nie załatwisz, DNS nie obsługuje portów. Rekordy SRV które widziałeś służą do czego innego i nie "maskują". Twój serwer webowy powinien ogarnąć na podstawie requesta, że jeśli req == "app.domena.pl" to odpowiedz reactem . Albo postaw inny serwer/kontener który Ci to będzie hostować, i przekieruj poddomenę na nowy IP/nazwe za pomocą rekordu A/CName.

Edit: potrzebujesz osiągnąć coś takiego jak tutaj, spróbuj modułów URL rewrite
https://blogs.msdn.microsoft.com/friis/2016/08/25/setup-iis-with-url-rewrite-as-a-reverse-proxy-for-real-world-apps/
  • Odpowiedz
@Koliat: Tak teraz wpadłem na pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli zrobiłbym na stronce która jest na porcie 80 w JS formułkę która sprawdza obecny URL (mam * na ip mojego serwera więc cokolwiek wpisze przed domeną idzie odrazu na strone główną) i jeżeli pasuje on do reguły to robi href do podstrony ? Raczej optymalne by to nie było ale chyba szybsze niż szukanie tego co
  • Odpowiedz