Wpis z mikrobloga

Hej, znajdzie się jakiś Mirek z #xiaomi z #notch ala #mi8, #pocophone F1, #redmi 6 pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

który przetestuje sposób na pojawienie się ikony powiadomień zamiast zegarka po lewej stronie notcha?

https://mi-globe.com/miui-notification-icons-for-notch-phones/

Chodzi o sposób na samym dole:

You can still enable this setting via ADB or command line, even on non-rooted smartphones: adb shell “settings put system statusbarshownotificationicon 1”


Będę wdzięczny za pomoc #android
  • 20
@JcL: Tutaj ludzie pisali o dwóch sposobach i oba wg opinii działają. Z tym, że jeżeli czegoś nie przekręciłem to oba pójdą tylko na xiaomi.eu bo wymagają wgrania paczki przez twrp. Ja mam globala i zaczynam się mocno głowić czy dadzą te ikony do którejś aktualizacji czy przechodzić na xiaomi.eu...
@JcL: Z tego co ja się orientuje nie ma na razie takiej opcji, bo bez odblokowania bootloadera nie wgrasz twrp. Jeżeli się mylę i można takie coś zaimplementować na globala proszę mnie poprawić
You can still enable this setting via ADB or command line, even on non-rooted smartphones: adb shell “settings put system statusbarshownotificationicon 1”


@mariusz5891: a to czytałeś ? :P To działa bez boot-a i bez root-a !
@JcL: Oczywiście, że czytałem ale tłumaczę Ci po raz trzeci, że ta komenda tylko uruchamia pokazywanie ikon, które najpierw musisz zainstalować poprzez twrp. To nie zadziała oddzielnie
@JcL: 1. Wgranie tego moda powoduje przesunięcie zegara do środka pod wycięciem i pokazuje ikony powiadomień po lewej stronie.
2. Taki zabieg spowoduje, że będzie widać w lewym górnym rogu 3 kropki bez zegara
3. Aby wyświetlić ikony powiadomień na pasku statusu zamiast trzech kropek, MiUI ma ustawienie o nazwie Show Notification Icons. Xiaomi usunęło to ustawienie dla urządzeń z notchem
4. Można je jednak włączyć za pomocą ADB lub wiersza
@mariusz5891: wow super! Wielkie dzięki za to!

Super to wyszło, jest lepiej niż z małym notchem (a2 lite) :D

Ale jest nadzieja:

This mod is temporary because I believe that MIUI Team will fix this in next version