Wpis z mikrobloga

Za rok po ślubie razem z moją (przyszłą) żona w końcu zamieszkamy razem, dom już prawie na wykończeniu, zostało jeszcze kupić sprzęt i meble.

Na jakie marki zwrócić uwagę? Czytałem dobre rzeczy o Miele, że drogo, ale jakość porządna. Ale jak wypada w porównaniu do tańszych marek? Czy warto płacić czasami 2 albo 3 razy tyle?

Ktoś wie jaki rabat można otrzymać, kupując cały sprzęt od jednego dostawcy?

#dom #budownictwo #agd #rtv #polska
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignacy_Loyola: weź pod uwagę czy będziesz wymieniał pralkę, lodówkę, zmywarkę np co 5-7lat czy będziesz trzymał aż do samego końca do póki będzie żyła. Moim zdaniem jak Cię stać na lepsze rzeczy to bierz lepsze (mniejsze ryzyko awari) ale nawet jeśli coś się zepsuje to naprawa w 95% przypadków jest równa niemalże kupnie nowego urządzenia. A odnośnie rabatów to różnie bywa są sklepy, ze choćbys zrobił zakupy za 20k to
  • Odpowiedz
weź pod uwagę czy będziesz wymieniał pralkę, lodówkę, zmywarkę np co 5-7lat czy będziesz trzymał aż do samego końca do póki będzie żyła.


@hlyfld: Jak działa to nie mam zamiaru wymieniać, bo i po co?

A odnośnie rabatów to różnie bywa są sklepy, ze choćbys zrobił zakupy za 20k to nie dostaniesz rabatu a są tez i takie, że dostaniesz np 10% trzeba pytać się odrazu po wejściu


@hlyfld
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: niektórzy uważają lodówki piekarniki 5-7 letnie za stare/brzydkie/brudne dlatego zwróciłem na to uwagę ;) a budżet 200k to sporo gotówki jak na zakup sprzętu do domu. Przybliżysz co masz zamiar za sprzęty kupić za taką kwotę? Czy to ogólnie na „urządzenie” domu?
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: no to trzeba będzie robić zakupy pakietowe od jednego producenta. Np tv samsung odkurzacz samsung, piekarnik samusng, pralka samusng. Łazienka kibel koło umywalka koło itd może wtedy dostaniesz rabat, tylko przy takich zakupach lepiej udać się do hurtowni bo bankowo będzie taniej niż u producenta albo sklepach typu media expert. Przerabialiśmy to u siebie w rodzinie
  • Odpowiedz