Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #rock #indierock #postpunk

hejka kochani. skoro były ulubione gitarowe openery, to czas na closery(?), endingi(?), finishery(?). czy może jak na prawdziwego PoLacha przystało - zamykacze. bo podobno ważne jest jak się kończy cnie? ale też nie do końca wiadomo kiedy ten koniec nadchodzi, cnie? mój mam już za sobą, swoje zmartwychwstanie też. ale znam przypadki, że ludzie mimo przyjęcia jezusa, tudzież marksizmu do serca, wciąż pozostają fałszywymi h*%#ami. mniejsza...
tym razem nie będziemy się rozbijać na cząsteczki, nie pokroimy tego ciasta na 10 kawałków, tylko wpierdzielimy wszystko na raz. przynajmniej nikt nie poprosi o dokładkę(no ja ostatnio to całkiem chętnie :-)).

czysto informacyjnie, żeby się nie rozpisywać i wrzucić od razu playlistę - kilka uwag.
starałem się, aby nie powtarzał się żaden zespół z poprzedniej playlisty, z openerami zwieńczonej tutaj.
wciąż motywem jest głównie muzyka gitarowa, w podobnym duchu co te poprzednie 10 kawałków(więc żadnych przesadnych smętów i innych radioheadów), no może będzie momentami bardziej "epicko" i uroczyście, _ale na tym polega rap #!$%@?.

znajdą się też takie kawałki, które często dawały znać, że koniec to początek czegoś nowego, a my, jako bogatsza o nowe doznania osoba weryfikowaliśmy na czym polega "dojrzewający w odbiorcy" potencjał muzycznych doświadczeń.
ale generalnie to - rock, punk i garaże. zostawianie po sobie nieopuszczonej klapy w kiblu, krzyk pogodzenia się z przegraną w życiu, wyrzucanie peta przez lewe ramię i nie oglądanie się za wybuchającym samochodem. a to wszystko w jednym miejscu, upchane w 4 minutowym, post-punkowym walcu u szczytu listy w kawałku kończącym wybitne Chairs Missing...

link do playlisty tutaj
ranking:
10.The Who - Won't Get Fooled Again
9.Talking Heads - The Big Country
8.Mission of Burma - That's How I Escaped My Certain Fate
7.Dismemberment Plan - Back and Forth
6.Led Zeppelin - When The Levee Breaks
5.Modest Mouse - What People Are Made Of
4.Sunny Day Real Estate - The Rising Tide
3.The Velvet Underground - Sister Ray
2.12 Rods - Girl Sun
1.Wire - Too Late

KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #rock #indierock #postpunk

hejka kochani. skoro b...