Wpis z mikrobloga

Od 2 dni korzystam z #applepay w #pkobp i dziś miałem dziwny przypadek. Byłem w galerii w jednym ze sklepów, zapłaciłem tam gotówką za jedną rzecz, wychodzę ze sklepu, chce sprawdzić godzinę na #iphone a tam na ekranie wizerunek mojej karta i żeby potwierdzić płatność odciskiem palca. Co się stało? Telefon na odległość złapał jakaś transakcję? Co by było, gdybym odruchowo przyłożył palec? Zapłacił bym za czyjeś zakupy? xD Miał ktoś coś podobnego?
#apple
  • 6
@a_sram: Racja, tak to działa. Dopiero zauważyłem. Ale teraz mam "zbliż do czytnika", a wtedy chyba pisało, żeby potwierdzić płatność i ikonka odcisku palca.
Swoją drogą jak się powinno płacić? Zablokowany czy odblokowany telefon przykładać? Nie ukrywam, ja po prostu klikam na pałę home xd
@jabolsy: OP pytał o sytuację na iOS, nie na Android. Jak nie masz nic do powiedzenia to po co się tu udzielasz?
Czy ktoś z iOS pisze analogicznie w tagach #android ? Bo ja nie przypominam sobie.

Dziwni ci użytkownicy Android. Posiadacz iOS jakoś nie ma bólu dupy z powodu tego, że ktoś korzysta z Android.

@Vadzior: Tak jak ktoś wcześniej napisał, dwukrotne wciśnięcie przycisku Home, wywołuje aplikację Wallet.
Sprawdź