Wpis z mikrobloga

Niby zwykła acz rozbudowana szukajka z worda, ale tak naprawdę potężne narzędzie, potrafiące zaoszczędzić wiele pracy. Kiedyś pracowałem w wydawnictwie, moim zadaniem była szeroko pojęta praca z tekstem. Przyszedł kiedyś do mojego biura starszy już zewnętrzny redaktor i żali się, że dostał tekst od jakiegoś powalonego pisarza, który nawalił tyle podwójnych spacji, że sprawdzanie i poprawianie tego zajmie mu tygodnie, a nie może tego odpuścić, bo w składzie się przez to tekst rozpieprza, autor oczywiście #!$%@?. Pytam się gościa, czy ma może ten tekst w formie elektronicznej, mówi że ma nawet przy sobie na pendrive - mówię, że chyba mogę pomóc, widzę, że się uśmiecha z politowaniem. Biorę pendrive, otwieram plik w wordzie, Ctrl+F, zmień na, szukaj podwójna spacja, zmień na spacja, klikam na zmień wszystko, program przykląkł aż. Nie pamiętam dokładnie ile tego znalazł, ale grubo ponad 100 tys. XD Operację powtarzałem do skutku, bo potrójnych i poczwórnych było też sporo. Mniej niż minuta pracy i gotowe. Facet stał i patrzył na to jak oniemiały. Pan mi to jeszcze raz pokaże, tylko wolniej - usłyszałem XD I cyk whiskacz do barku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#coolstory #takbylo #grafika #dtp #komputery #word
pogop - Niby zwykła acz rozbudowana szukajka z worda, ale tak naprawdę potężne narzęd...

źródło: comment_3PvQ44Rew4BtBDd73xOJ4FvGMSTzT9dV.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 3
@pogop moje planowanie trasy w pracy przyspieszyła o 90% funkcja importowanie adresów z excela wprost na mapy Google.

Bardzo tu też się przydaje ctrl+f żeby już w Excelu zawczasu poprawić powtarzające się dopiski w adresach klientów.

Jak sobie przypomnę ręczne szukanie i zapisywanie na mapie poszczególnych adresów to mi żal tych straconych godzin.
  • Odpowiedz
  • 3
@pogop jak masz listę adresów i w osobnych kolumnach np:
Nazwa/ulica z numerem/miasto
To wchodzisz na mapy Google
Menu - twoje miejsca - mapy - utwórz mapę
Następnie szukasz przycisku importuj i postępujesz zgodnie ze wskazówkami.

Pozdro.
  • Odpowiedz