Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki, od dłuższego czasu w wolnych chwilach dłubałem sobie projekt "drona" / "quadcoptera" jak zwał tak zwał. Idea jaka mi przyświecała to żeby zaprojektować go samemu i wykonać w technologii druku 3D a "gotowce" ograniczyć do niezbędnego minimum tj. elektroniki. Na chwilę obecną uznałem że projekt jest na na tyle satysfakcjonującym etapie że mogę go pokazać (nawet lata) ( ͡º ͜ʖ͡º) Do "zakończenia" brakuje mi jednej rzeczy - mianowicie nazwy (ewentualnie plusów pod postem). Tutaj proszę was o propozycję (te najbardziej plusowane rozważę najbardziej) a w zamian... cały projekt zostanie opublikowany na www.thingiverse.com tak żeby każdy kto chce mógł sobie takiego wydrukować (sprawi mi to większą frajdę niż to że mój lata).
#druk3d #technologia #drony #dron
lSandwichl - Czołem Mirki i Mirabelki, od dłuższego czasu w wolnych chwilach dłubałem...
  • 17
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: 400mm szeroki, 340mm na długość. Silniki Emax 2216 4s śmigła 8"-10". Na 8" przy baterii 2200 mAh i GoPro z obudową na pokładzie śmiga ~8min (można wsadzić większą baterię). Masa własna RTF z tego co pamiętam 1,8 kg więc jest ciut kloc (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Masa własna RTF z tego co pamiętam 1,8 kg więc jest ciut kloc


@lSandwichl: Co tam tyle waży?!

Sam mam drona DIY w tym rozmiarze, tyle że rama z prętów węglowych (niezniszczalna i waga 120g), z baterią 3s 2.6Ah: RTF 800g. Skąd ci wyszedł ten ekstra kilogram?
  • Odpowiedz
@FlameRunner: 260'c to górna granica dla tego materiału. Generalnie jestem bardzo zadowolony, warstwy są spojone ze sobą do tego stopnia że przy kraksie nie rozwarstwia się tylko pęka losowo (w poprzek warstwy też) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz