Wpis z mikrobloga

Gra ktoś MTGO? Jak bardzo dużo pieniędzy trzeba wywalić żeby w to pograć? Widziałem 40zł na start, pytanie tylko czy konkurencja znajdzie sie na każdym poziomie, nawet jakby grać tanimi (relatywnie) kartami czy np bez jakichś 500pln nie ma co zaczynać?
#mtg
  • 18
@Flugy: Dwie różne gry. MTG Online to staroć, karty kupuje się i sprzedaje praktycznie jak w papierowym MTG. MTG Arena to nowy produkt, nie da się sprzedawać kart ani np. kupować ich na sztuki.
@3mielu: w jaki sposób w takim razie działa klejenie decków w mtga? mtgo jak rozumiem miało być przeniesieniem fizycznej gry na pc - kupujesz sobie karty i nimi grasz, kupujesz boostery i signle itd. Nie wierzę że dadzą w mtga karty za free tylko żeby sobie pograć z innymi graczami
@Bezzalogowy: Jest odrobinę lepiej niż w HS. W closed becie miałem top tier deck po kilku tygodniach grania. Tylko że w MTG co 3 miesiące wchodzi nowy dodatek a najstarszy wylatuje z formatu standard, więc grind się nigdy nie kończy :D
@Animowane: Dokładnie, gdybym nie grał w MtGA od closed bety i nie miał doświadczenia jak grindowac to bym sobie arenę odpuścił przez to jak mało kart/decków na początek się dostało. W sumie w arenie chyba tylko trzymać mnie będzie możliwość testowania tali do papierowego magica i drafty.
@Animowane: Tradycyjnie. Wizardzi nie dorośli do sieciowych gier, cały czas trzymają się papierowych wersji. Ale przyszłość moim zdaniem należy do gier online, wychodzi coraz więcej karcianek. Małolaty wolą HS, wyjdzie Artifact jak będzie dobry to też weźmie swój kawałek z tego tortu. Już i tak Wizardzi przegapili moment wypłynięcia na szerokie wody wraz z wyjściem HS, teraz mogą tylko gonić. Jednak moim zdaniem z takim podejściem do graczy to nikogo nie
@Animowane: W closed becie grałem od kwietnia i udało mi się zrobić 3,4 decki które chciałem sprawdzić. Jako, że nie zależało mi na rankingu i nie miałem zamiaru składać, żadnego decka z topki to spokojnie mogłem się pobawić i zobaczyć czy te fun decki dają radę chociaż na FNMach. Głównie zależy mi na papierowym magicu i arena to tylko takie granie dla treningu, zabawa draftami itp. Szkoda tylko, że gra która