Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o takiej konfiguracji:

Procesor: Ryzen 5 2400G X4 3,6-3,9GHz Radeon Vega 11 Box - nowy 679 zł
Płyta główna: ASRock AB350 Pro4 - w outlecie za 304 zł
Ram: HyperX Predator XMP 8GB [2x4GB 3200MHz DDR4 CL16 - nowe 459 zł
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze - nowy 209 zł
Dysk SSD: DYSK SSD GOODRAM 240GB IRIDIUM PRO - nowy 259 zł
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black - outlet 100 zł

Razem: 2010 zł

Na razie +- mogę tyle wydać.
W przyszłości dokupiłbym porządną kartę graficzną i monitor, bo na razie podłączyłbym budę do TV Samsung 28 cali HD READY

Na razie interesuje mnie granie w ETS2, więc powinno styknąć.

Proszę o wasze opinie :)

#pcmasterrace
  • 44
@cranberry250 Głównie do pracy w programach biurowych i pochłonął mnie ETS2 - zamierzam kupić kierownicę 920 stopni. Teraz siedzę na lapku z 820m, więc to i tak będzie duża różnica i mógłbym nadrobić starsze tytuły, a w przyszłości zainwestować w porządną kartę. Co o tym sądzisz? W ogóle wymieniłbyś coś z tej konfiguracji? Może jakieś tańszy RAM lub inna płyta?
2400G


@mister_master: Jeżeli super chciałbyś zaoszczędzić, to 3000 powinno wystarczyć. Według Tomshardware różnica pomiędzy 3200 a 3000 w przypadku 2400G jest... mała (źródło: https://www.tomshardware.com/reviews/raven-ridge-memory-scaling-benchmarks,5489.html)
https://www.net-s.pl/produkt/patriot-viper-4-series-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-kit-561968;20-c-10 - jeżeli chcesz zaoszczędzić ~100 złotych.
Tzn. różnica jakaś będzie, aczkolwiek ta "stówka" może pójść w stronę szybszego kupienia karty graficznej.
@mister_master jak nie kręcisz proca to byle tańsza płyta będzie ok.
Nie wiem jak z chłodzeniem tego AMD bo nigdy go w rękach nie miałem

Ram faktycznie możesz znaleźć trochę taniej ale wysokie taktowania przy AMD jak najbardziej wskazane

Obudowę weź taką jaką Ci się podoba. 3-4 stopnie różnicy w środku podczas pracy nie mają żadnego wpływu na pracę peceta więc to sranie o temperatury u takich liptonków na YouTube to kabaret.
@liwes @cranberry250 Dziękuję wam za uwagi, jeszcze pokombinuję z tą konfiguracją i pozwolę sobie was zawołać przed samym zakupem.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa.
Czy jak podłącze TV przez HDMI do płyty głównej, to będę miał obraz już z poziomu BIOSU, żeby zainstalować system itd.? Bo teraz jak podłączam go do lapka właśnie przez HDMI, to obraz mam dopiero po załadowaniu Windowsa