Wpis z mikrobloga

10 najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie proszę o wykopanie #mikroreklama

Ranking sporządzony na podstawie szacunkowej liczby kibiców danej dyscypliny. Nie przedłużając, w tym rankingu siatkówka jest na 5 miejscu, przejrzałem kilka i w każdym z nich zawsze była w pierwszej 10.

#polska #sport #siatkowka #ciekawostki #mecz #zainteresowania
pogop - 10 najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie proszę o wykopanie #mi...

źródło: comment_PdqwoWX7kkTFCMtFffWHDpQyV1Iux0Jm.jpg

Pobierz
  • 18
@sylwuniu: No bo to jest niszowy sport o zerowej popularności na świecie. Chorwacja jako kraj na pewno zyskała wizerunkowo przez dobry występ na tegorocznym piłkarskim mundialu, a nasz sukces w siatkarskich MŚ raczej mało kto zauważył, np. w USA praktycznie nikt nie wie, że ich pokonaliśmy w jakimś siatkarskim półfinale. Nikt nie zabrania cieszyć się z mistrzostwa świata, ale taka jest bolesna prawda xD
@pogop siatka też ludzi nie interwsuje do momentu aż nie grając dobrego turnieju, mały procent Polaków potrafi wymienić pięć drużyn polskiej ligi siatkówki. Klubów siatkówki w Polsce jest prawie 500 piłkarskich 6000
np. w USA praktycznie nikt nie wie, że ich pokonaliśmy w jakimś siatkarskim półfinale.


@WszeborWlostowic: wiesz to czy tak sobie gdybasz? Generalnie pełna zgoda że siatkówka przegrywa jeśli chodzi o oglądalność z każdym olimpijskim sportem drużynowym poza hokejem na trawie, ale gdzieś mi się obiło o uszy że siatka jest w Stanach drugim najchętniej uprawianym sportem na poziomie szkół średnich po lekkoatletyce, nie jest to więc tam jakaś straszna nisza. A
@pogop: Ale siatkówka należy do najpopularniejszych sportów tylko w kilku krajach, a sportem nr.1 nie jest nigdzie. Koszykówka, która jest w tym rankingu 9 jest sportem narodowym np. na Litwie, nie mówiąc o popularności NBA na świecie. Ranking totalnie z dupy.

siatka jest w Stanach drugim najchętniej uprawianym sportem na poziomie szkół średnich po lekkoatletyce, nie jest to więc tam jakaś straszna nisza.

A w Polsce blisko 40 tysięcy osób jest
Koszykówka, która jest w tym rankingu 9 jest sportem narodowym np. na Litwie. Ranking totalnie z dupy.


@WszeborWlostowic: ta i państwo wielkości małego województwa w Polsce ma zrobić różnicę w rankingu, gdzie liczy się globalna liczba fanów XD
Koszykówka, która jest w tym rankingu 9 jest sportem narodowym np. na Litwie. Ranking totalnie z dupy.


@WszeborWlostowic: nie oceniam rankingu, tylko to co pisałeś o tym że nikogo na świecie nie interesuje. A jeśli już ten sport narodowy na Litwie miałby ruszyć ranking, to tak jakbym napisał że siatkówka jest sportem narodowym w województwie warmińsko-mazurskim.

Pytam zatem jeszcze raz - czy "oglądalność" siatkówki w Stanach wróżysz z czapki czy masz
Przytaczasz Stany, a jakoś nic nie mówisz o tym że w wielu krajach sportowo rozwiniętych, siatkówka jednak przyciąga na trybuny spore rzesze kibiców. Oprócz tego finały MŚ/ME a nawet rok-rocznej Ligi Światowej w każdym państwie w którym są organizowane zapełniają hale na kilkanaście tysięcy ludzi.


@cult_of_luna: Zobaczmy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Pi%C5%82ce_Siatkowej_M%C4%99%C5%BCczyzn_2018 12-13 tysięcy w nielicznych przypadkach, sporo meczy mających po kilkaset widzów. Bez szału.
że nikogo na świecie nie interesuje


@cult_of_luna: nie napisałem, że nikogo nie interesuje, bo widadomo, że obchodzi chociażby sporą rzesze kibiców sukcesu w Polsce. Co nie zmienia faktu, że jest to po prostu sport naprawdę mało popularny(mniej niż przytoczony przez ciebie hokej na lodzie, założe się, że jest na świecie więcej osób regularnie śledzących NHL niż jakiekolwiek rozgrywki w siatkówce, tak samo np. krykiet pewnie ma większą liczbę fanów dzięki takiemu
@WszeborWlostowic: ale ja nie porównuję tego do piłki nożnej, bo jak już pisałem Ameryki nie odkryłeś.

Średnio te mistrzostwa oglądało 4200 ludzi, wg. wiki. MŚ w piłce ręcznej 6500 we Francji, ale np. 4000 w Skandynawii. Pamiętam za to doskonale puste trybuny na MŚ w kosza, podobnie jak na każdej innej imprezie typu piłka ręczna. Nie widać w tej kwestii że siatka nikogo nie interesuje w porównaniu do tych sportów. Podejrzewam
@cult_of_luna: Zasadniczo popularność siatkówki na świecie umiejscowiłbym w tym samym miejscu co waterpolo, jest kilka państw grajacych w to na serio, Węgrzy wygrywają ciągle MŚ i się z tego powszechnie cieszą, ale świat tego w zasadzie nie zauważa i nie ogląda tego sportu.
@cult_of_luna: ale chyba nie zaprzeczysz, że koszykówka ma swoje prestiżowe rozgrywki popularne na świecie, jakimi jest NBA, a siatkówka nie ma żadnego odpowiednika o podobnej oglądalności i komercyjnym potencjale.
I jeszcze raz - nie twierdze, że siatka nikogo nie obchodzi, tylko, że obchodzi mało kogo. Jestem w stanie załozyć się o to, że fakt, że Golden State Warriors wygrało NBA jest bardziej powszechnie znanym faktem na świecie, niż to, że Polska
w tym samym miejscu co waterpolo, jest kilka państw grajacych w to na serio,


@WszeborWlostowic: xD
70% Europy gra w siatkę zawodowo w sensie lig i 90% startuje w kwalifikacjach do ME/MŚ i IO.
Więcej niż w hokeju, w którym w rankingu światowym jest pewnie z 40 krajów, pewnie więcej niż w piłce ręcznej.

jestem w stanie załozyć się o to, że fakt, że Golden State Warriors wygrało NBA jest bardziej