Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, mam pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi o to, że planuję zrobić sobie automatyczną stację pogody - termometr, wilgotność, itd. Stacja taka ma się opierać na Raspberry PI 3, do którego podłączam czujniki. Zebrane dane chcę mieć online - tzn. co jakiś czas np. 5 minut wysyłam (Ethernetem) paczkę danych do bazy danych. I tu jest moje pytanie, bo w bazach i hostingach ma średnie pojęcie - jaki hosting wybrać, jaki będzie najkorzystniejszy i najlepszy na postawienie na nim strony i bazy danych z czujników? Bo chciałbym mieć dostęp do strony z każdego miejsca przez neta.
#elektronika #raspberry #pogoda #majsterkowanie
  • 9
  • Odpowiedz
@matoex: A musisz korzystać z gotowców? Ja tam nie lubię ;)
Zrobienie takiej strony na kilka pomiarów może być szybsze i łatwiejsze niż odpalenie i skonfigurowanie domoticza czy tam czegoś innego.
  • Odpowiedz
@gwynebleid: @xxx12321_new: owszem, jeśli zrobię to tak jak chcę, to będę bardzo dumny.

Taka stacja ma być na zewnątrz i działać przez cały rok.

@dktr: Może nie jasno się wyraziłem, ale właśnie chcę zrobić coś w tym stylu, tylko na razie prościej. Postawić póki co stronę z danymi w tabelkach, i stopniowo ją poprawiać, upiększać.
Dane trzymasz w bazie, jakieś phpMyadmin czy coś?
  • Odpowiedz
Bo chciałbym mieć dostęp do strony z każdego miejsca przez neta.


@matoex: jak już to będzie stać na Raspberry to postaw i na nim bazę i serwer. Nie ma problemu z postawieniem "routingu" portu na routerze domowym.
Jeśli chcesz wygody to kupisz tylko domenę, żeby łatwiej się łączyć.

A i frajdy pewnie będziesz miał więcej mając własny serwer na gównokomputerku ;) potem możesz postawić serwer zdjęć i robić backup z komórki
  • Odpowiedz