Wpis z mikrobloga

@Croudflup: duzo zalezy o wielkosci, rok temu kupilem przyzwoity tv 4k duperele 50" za ~3200zl. Gdybym mial wiekszy budzet, moglbym kupic cos lepszego w tym rozmiarze.

I nie ma czegos takiego jak polowanie na 4k, obecnie to musisz polowac na full hd, bo 4k stalo sie standardem i ciezko dobry TV znalezc full hd wlasnie :)
@Croudflup Mam często polecanego Samsunga MU7052 i jak na razie jestem zadowolony. Razem z PS4 Pro śmiga ładnie w "4k" i z HDRem, nie mam żadnych problemów. Tylko trzeba pamiętać żeby dla każdego źródła ustawić by tv działał w 4k. Na początku zmieniałem kable HDMI, a wystarczyło jedną opcję zaznaczyć.
Biel jest biała, nie ma jakichś prześwietleń na matrycy, panel 120hz.
Wygląd to juz kwestia gustu, podświetlenie edge led więc tv cieniutkie
@hesus: nie bardzo rozumiem ten wykres, w zasadzie co on ma przedstawiać opłacalność danej rozdzielczości w stosunku do tego co widać na tv w odległości od ekranu w zależności od wielkości matrycy? Bez cen ciężko z tego coś wyjac

@galeczek: jak wygląda w ogóle sprawa w nim z tym input lagiem? Bo czytałem trochę że jedne telewizory są świetne do oglądania ale no już do podpięcia konsoli nie za bardzo.
@grundzio12: dostałeś go w tej cenie w której widnieje czy zależnie od dystrybutora idzie się dogadać? Pewnie wziąłbym z wkładem własnym na kilka rat. Wygląda świetnie, nawet bardziej mi na hdr zależy niż wyższej rozdzielczości
@Croudflup: wykres opłacalności danej rozdzielczości w zależności od rozmiaru tv i odległości oglądania. Mi wyszło, że jakbym chciał telewizor 4k to musiałbym kupić 80 cali :/
@Croudflup: ps pro o ile kojarze obsluguje rozdzielczosc 4k wiec jak najbardziej.

Ten wykres z gory, to wykres pomocny do okreslenia czy oplaca sie kupowac telewizor wysokiej rozdzielczosci, jesli ogladasz z danej odleglosci i celujesz w konkretna wielkosc ekranu. To jest mocno pogladowa rzecz, bo wg tego wykresu w moim wypadku zakup 4k nie mial najmniejszego sensu. A ja widze znaczna roznice miedzy nim a full HD.

Najlepiej przejsc sie do
Oczywiscie poza jedynym prawilnym forum, ktorego wlasciciel to handlarz TCL i philipsa i tam sa te TV wychwalane pod niebiosa, bo wszelkie negatywne komentarze sa usuwane ( )


@PurpleHaze: xd
Tak zrobię skoczę sobie jutro bo mam wolne z rana z metrem i sobie posiedzę trochę w markecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)