Wpis z mikrobloga

Zacząłem uczyć się PHP i trafiłem na problem którego nie mogę rozwiązać i liczę na waszą pomoc.
Chcę przetransportować zmienną do drugiego pliku sesja. W drugim pliku wyskakuje błąd "Notice: Undefined index: a in H:\xampp\htdocs\2.php on line 5".

1.php:
"sessionstart();

$
session["a"]=1;

echo "aaa";"

2.php:
"sessionstart();

echo $
SESSION["a"];"

#php #programowanie #serwery
  • 21
@LeniwiecPracoholik: wpisałem na szybko w internet i znalazłem takie coś:
"$a = "cos.";
sessionregister("a");"

Ale jak taki kod zastosuję to wyrzuca błąd: " Uncaught Error: Call to undefined function session
register()..."
Więc to już chyba nie działa.
@maviozo: no tak jak ci @Sadaharu napisał, usunięte w wersji 5.4.

Weź sobie na początek jakiś framework, jak już ogarniesz to ewentualnie sobie poczytaj co tam się dzieje pod spodem. W drugą stronę to nie ma za bardzo sensu.
@maviozo: tu nie pomogę za bardzo, bo z frameworków PHP znam tylko symfony. Ale na start powinno być ok, jeżeli już jakieś podstawy programowania znasz to prostą stronkę sobie na tym ustawisz w jeden wieczór.
@maviozo: Nie słuchaj go, gość pisze jakieś farmazony. Rób na razie to w czystym PHP, bo w tej chwili nie potrzebujesz dodatkowo rozwiązywać problemów które napotkasz przy pracy z frameworkiem.
Gość próbuje stworzyć jakiś prosty kod na początek, a ma od razu zagłębiać się we framework XD. Lepiej od razu zaproponuj mu zmianę języka na assembly.


@Sadaharu: no tu się akurat nie zgodzę, stworzenie czegoś działającego będzie łatwiejsze w symfony niż w czystym php. Masz tutorial który da się przerobić w jeden wieczór, wszystkie informacje potrzebne na start zebrane w jednym miejscu... Raczej czyste PHP by tu można porównywać do assembly.
pisząc w czystym php to prosta droga do spagetticode, dlatego php ma taką opinię jaką ma, we FW przynajmniej nauczy się dobrych praktyk, poprawnych nazw, a nie 2.php, czy zmiennacotrzymanazweuzytkownika.php ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zacząłem uczyć się PHP


@getin: @croppz: XD, od razu niech zacznie używać RabitMq czy innej apki do kolejkowania wiadomości, po co ma spowalniać aplikację. Do tego obowiązkowo jakiś cache, po co ma katować bazę danych.
pisząc w czystym php to prosta droga do spagetticode


@getin: Nie. Pisząc w czystym PHP nie znając wzorców, SOLID i dobrych praktyk to prosta droga do spaghetti code. To mu trzeba teraz wpajać, a nie pchać na złożony framework w którym niczego nie będzie rozumiał.
#!$%@? tam jakieś obiekty, klasy, dziedziczenie, traity, wzorce i inne bzdury.


@idiot: to jest właśnie prostsze do ogarnięcia we fw (zakładając że znasz podstawy, funkcje, struktury, tablice itp.), samo php jest niesamowicie bolesne i nie polecam nikomu