Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu/adopcji psa i rozpocząłem research na temat spoko żywienia, bo nie mam zamiaru truć psiaka. Jeszcze 2 dni temu myślałem, że pedigree to w sumie dobra karma pewnie bo reklamy w tv teraz dowiedziałem się, że to ściek najgorszy, zacząłem lurkować te karmy jakieś infografiki z vikopu, posty na forum fanatyków psiarstwa #!$%@? muje dzikie węże i dowiedziałem się, że im więcej mięsa tym lepiej ale to chyba nie działa w 100% przypadków)

Moja przygoda z poszukiwaniem czegoś za rozsądną cenę :

> royal canin to syf bo hurr durr

> szukam lepszych karm, żeby budżet mnie nie #!$%@?ł jak podpity dres kosą wieczorem

> znajdź taką karmę https://www.pupilo.pl/dibaq-fitmin-for-life-puppy-15-kg-1177019/

> Skład: mięso drobiowe (świeże mięso z kurczaka 50%, suszone mięso z kurczaka 19,1%, hydrolizowana wątroba drobiowa 3%)

> wygląda zajebiście

> szukaj opinii na temat tej karmy

> HURR DURR #!$%@? TA KARMA WRACAM DO ROYAL CANIN

> zaraz zaraz to nie była ta #!$%@? karma o której czytałem wczoraj?

> error404.exe

mam dysonans poznawczy w tym momencie
Powiedzcie mirki - w rozsądnej cenie jaka karma będzie dobra bo już sam nie wiem i chce się pochlastać (°°
#psy #zwierzeta
  • 16
@Vamiacz: Mój pies, jak raz w ramach świątecznego prezentu dostał tego jumbo snacka z pedigree, to zaraz wyskoczył mu hotspot, a że święta, to na dyżurze liczą sobie jak za zboże. Ten snack kosztował mnie łącznie prawie 500 zł. Ogólnie mój pies jest bardzo delikatny pokarmowo, po Hills essentials nigdy mu nic nie było, więc dla mnie to dobra weryfikacja jakości.
@Sniezkaberka:Sprawdzałem brity tl;dr mączka mięsna jagnięca (35%), świeże białko jagnięce (20%) ... i tak dalej jest ponad dwukrotnie droższa od tej którą wklejałem wyżej i na pierwszym miejscu mączka mięsna meanwhile u tej co postowałem świeże mięso 50% + suszone mięso 20% dlatego jestem ciekawy czemu teoretycznie brit jest lepszy
@Vamiacz
Gotujesz porcje rosolowa. Wyciągasz kuraka. Obierasz z miekkich części (mięso, chrząstki, skóra). Wrzucasz do wody w której gotowal się kurak torebkę ryżu i torebkę kaszy. Wcierasz trochę marchewki. Wrzucasz to co dał Ci kurak i gotujesz aż ryż i kasza zmieknie. Potem do lodówki.
Jak przychodzi czas śniadania to trochę do michy. Zalewasz wrzątkiem. Dodajesz witaminki od weta i psiak wcina
@Sniezkaberka no siema hehe ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Vamiacz ile możesz przeznaczyć miesięcznie na samą karmę i ile waży pies?
Fitmin jakościowo jest słaby, to raz - wielu psom nie podchodzi (moja starsza to broń biologiczna po niej, ale to dowód anegdotyczny, mniejsza o to). Dwa - najlepiej szukać karm grain free, no i trzy - karma musi mieć na pierwszym miejscu produkty pochodzenia zwierzęcego, a mięso
@TomqTomq: I w sumie to styka? bo kompletnie nie znam się na żywieniu psiaka a tak naprawde 6 z 7 dni w tygodniu sam #!$%@? ryż/kasze/ziemniaki z kurczakiem wiec nie mial bym problemu mu #!$%@?ć tam ze 100-200g piersi
@Vamiacz Przeważnie to dostaje na śniadanie. A na kolacje suchą karmę. Tylko to zwykły burek ale nigdy nie było problemu z zoladkiem (chyba że coś na dworze zezarl) ( ͡º ͜ʖ͡º)
@matra: Generalnie to tak, psiaka jeszcze nie ma - będzie w przyszłym tygodniu co do wagi - to obstawiam szczeniaka aczkolwiek nie jestem pewny bo walcze o starszego skoro już wywalczyłem z domownikami adopcje ze schroniska zamiast kupna ( ͡° ͜ʖ ͡°) aczkolwiek przyjmijmy, że szczeniak - prawdopodobnie zwykły burek. Jeżeli chodzi o psa to będe celował w małego bądź średniego mieszkam w bloku i nie mam
@Vamiacz: tania o przyzwoitym składzie jest np josera family plus (myśle ze to takie minimum pod katem jakości do ceny). Ale jak masz siano to osobiście polecam cokolwiek z Acany.
@Vamiacz: Ja też polecam BARF, przy odrobinie nauki i dobrej organizacji nie jest dużo bardziej uciążliwy niż nasypanie suchej karmy, a stosunek jakość/cena jest nieporównywalny. Na 15kg psa wydaję miesięcznie 150-200 zł - a to cena z bardziej wyszukanymi mięsami (baran, koń, koza). Żadnych kasz i ryżów, takie zapychacze nie są psu potrzebne. Przy ogromie pracy jaką trzeba włożyć w mądre posiadanie psa, przygotowanie mu zbilansowanych posiłków z mięsa, warzyw i