Wpis z mikrobloga

#boks #sportywalki #mma #mirkokoksy #przemyslenia

Wróciłem se ostatnio do wielkiego pojedynku sprzed roku: McGregor vs Mayweather

Przed walką już wszyscy zapowiadali, że Mayweather jest zdecydowanym faworytem bo wiadomo, że jeśli w ringu bokserskim spotyka się mistrz boxu z mistrzem mma to wygra pięściarz.

Pojawiły się potem propozycje by rozegrać rewanż w formule MMA i tutaj z kolei zdecydowanym faworytem byłby ten drugi.

Tutaj taka rozkmina - czy gdyby taki Mayweather spotkał się z McGregorem na ulicy i zaczeli tak po prostu #!$%@?ć bez sprzętu, bez sędziego, bez żadnych zasad to który by wygrał?

Taka uliczna bijatyka to bardziej zbliżona do mma bo mozesz walczyć i w stójce i w parterze, używać rąk i nóg, stosować chwyty.

Więc pewnie wygrałby McGregor

Czy to znaczy, że MMA > Boks?
rales - #boks #sportywalki #mma #mirkokoksy #przemyslenia

Wróciłem se ostatnio do ...

źródło: comment_tGWuKe5wsyfq0iwSqOhs7GJEiTyKff8M.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rales:

Czy to znaczy, że MMA > Boks?

Zazwyczaj bójka uliczna w parterze się już kończy. Dużym atutem MMA jest możliwość używania kończyn dolnych do wyprowadzania ciosów. Sam osobiście uważam, że do najbardziej skutecznych sztuk walki na ulicy należą kickboxing, k1 i muay thai. A więc summa summarum na ulicy bardziej przydatne byłoby MMA niż boks, zwłaszcza, że ludzie mają dłuższe nogi niż ręce i cios wyprowadzony z nogi może
  • Odpowiedz
@xorm199:
W moim przypadku pierwsze 3 tygodnie to była katorga i często już nie dawałem rady. Dużo tez zależy kogo ci dadzą jako partnera na dane ćwiczenie. Trafisz na frustrata to będzie bił z całej siły. Ale generalnie w skrócie - odwagi i wytrwałości. Polecam.
  • Odpowiedz