Wpis z mikrobloga

Stało się:( #homepl wyłączyło mi starąpocztę i muszę się logować do tego gniota. Już wiem, że się nie pokochamy z tym nowym wyglądem i kompletnym brakiem funkcjonalności. Czytałem, że jakbym miał serwer u nich to bym mógł sobie sam jakiegoś innego webklineta postawić, ale serwera nie mam i miał nie będę. Czy jest jakaś możliwość podłączenia tegoś w inne miejsce, żeby mieć w miarę prosty i funkcjonalny dostęp przez stronę www? czy tylko klient programowy mi pozostaje?
#hosting

  • 14
@netproo: mam u nich maila jako samą usługę bez hostingu, mieli fajny stary panel do dostępu przez www i zastąpili go nowym, który kompletnie się nie nadaje do niczego. Zastanawiam się czy jest coś co mi pozwoli mieć dostęp do tego maila przez www ale w bardziej przyjaznej formie niz ten ich nowy interfejs
@robert83: jeśli masz jakiekolwiek konto hostingowe z możliwością założenia bazy danych, możesz spróbować odpalić roundcube webmail i skonfigurować dostęp do konta na zewnętrznym serwerze imap. Kiedyś pałowałem się z czymś takim aby mieć dostęp do wszystkich kont w jednym miejscu. Poszperaj na forum RC, może są już gotowe pluginy i nie trzeba rzeźbić po ciemnicy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A j ak się na siłach nie czujesz,
@robert83:

Już wiem, że się nie pokochamy z tym nowym wyglądem i kompletnym brakiem funkcjonalności.


Kompletny brak funkcjonalności? Jakich konkretnie? Nowy panel względem starego daje więcej możliwości - pełna edycja HTML stopki, dostosowanie do urządzeń mobilnych, dostosowanie do nowych przeglądarek, brak słynnego błędu 500, kalendarz, zadania, opcje szybkich odpowiedzi bez tworzenia nowych wiadomości, pełna elastycznośc jeśli chodzi o dostosowanie wyglądu (menu WIDOK, przesuwanie okien itd.), większe bezpieczeństwo. Ja wiem, że "efekt
@home-pl: no to lecimy z tym co na ten moment mnie irytuje i nie pozwala sprawnie korzystać z poczty i poznać tych super zalet nowego rozwiązania:
- każde wejście na stronę poczty wymusza logowanie, mam x zakładek, przeglądarka ciągle otwarta, każde otwarcie poczty = zaloguj
- jak już się zaloguję to panel wie lepiej czy podświetlić ostatnią przeczytaną wiadomość czy może nie, w ten sposób już skasowałem kilka wiadomości bo jak
@robert83:

żeby trzymało sesję w przeglądarce i nie kazało ciągle się logować


Sprawdź, czy masz w ustawieniach konta wyłączone automatyczne wylogowanie - > Ustawienia - Ustawienia podstawowe.

- pozwalało otwierać elementy w nowej karcie przeglądarki bez konieczności zalogowania (czyli powiązane z tym wyżej)


W ramach przeglądarki możesz zalogować się jednocześnie do jednego konta, a karty z wiadomościami sa przypinane na górnej belce - wystarczy że klikniesz 2x na daną wiadomość, wrócisz
@home-pl:

Sprawdź, czy masz w ustawieniach konta wyłączone automatyczne wylogowanie - > Ustawienia - Ustawienia podstawowe.


mam wyłączone

W ramach przeglądarki możesz zalogować się jednocześnie do jednego konta, a karty z wiadomościami sa przypinane na górnej belce - wystarczy że klikniesz 2x na daną wiadomość, wrócisz do folderu i klikniesz 2x ponownie na inną wiadomość - obie wiadomości będą dostępne w górnej belce (ale nie w osobnych kartach przeglądarki).


widziałem, że
@robert83

mam wyłączone


Przelogowanie i zalogowanie nie pomaga? Czy sesji nie kończy Ci czasem przeglądarka lub słabsza jakość połączenia?

widziałem, że tak działa, ale czas potrzebowałem w oddzielnej karcie, czyli tego nie da się obejść?


Nie, nie można tego obejść.

nie wiem skąd mi się wzięło 10 min, mam 5, ale i tak wydaje mi się, że w starej poczcie wiadomości wpadały szybciej - natychmiast


Kwestia odczucia, bo interwał czasowy jest dokładnie