Wpis z mikrobloga

Szukam sobie pierwszej pracy od jakiegoś czasu bo idę na studia zaoczne i szukanie pracy niefizycznej w moim wieku/moim doświadczeniem to jakiś co najmniej mały #rakcontent. Spotkałem się już z takimi kwiatkami w ogłoszeniach:

- "atrakcyjne wynagrodzenie 14zł brutto" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- "trwania praktyk: 520 godzin (ok. 3 m-ce), w systemie 8 godz. dziennie, 5 dni wtygodniu. Praktykisą bezpłatne." (xD)
- w benefitach było wpisane "świeże owoce"

Jak macie jakieś inne fajne praktyki hr to proszę zapodać w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°) #praca #rekrutacja
  • 10
@MrFisherman: Praca jest stresująca ale jak nie pójdziesz do gównofirmy sprzedającej chłam losowym ludziom, to masz do CV parę fajnych umiejętności:
- kontakt z klientem,
- obsługa systemów CRM,
- zarządzanie czasem (bo jednak w 90% zajob jest)
- doświadczenie w czymś co akurat sprzedajesz/obsługujesz

Do tego takie doświadczenie pozwala Ci wystartować na bardziej wyspecjalizowane słuchawki i dalej do bardziej specjalistycznych:
- sprzedaż -> wsparcie sprzedaży -> logistyka sprzedażowa
- helpdesk
@MrFisherman: Nie ma problemu, zawsze chętnie doradzę młodym informatykom. Sam siedzę w IT i sam zaczynałem od słuchawki. Ja akurat polecam taki start dla IT, szczególnie jak zaczynasz naukę i w sumie #!$%@? umiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam zacząłem od gównosprzedaży i biur obsługi, później jakiś cienki helpdesk. Z doświadczeniem w obsłudze możesz spróbować później (znając już np. pi razy oko Javę) po jakimś roku złapać