Wpis z mikrobloga

Witam. Od jakichś dwóch tygodni coś mnie zaczęło kąsać, głównie w nocy i natrafiłem na takie oto malutkie robaczki:

https://drive.google.com/drive/folders/1IJGGz7c040w7tXYzixXLCsIr_7VgyNlI?ogsrc=32

Po tygodniu wspólnota poinformowała, że zgłaszane jest występowanie pluskiew w mieszkaniach, więc też założyłem, że to mogą być pluskwy, ale w bardzo wczesnym stadium.

Sprawdziłem wszystkie zakamarki przy łóżku i znalazłem raptem 2 osobniki, próbowałem je zabić parownicą ale nawet pryskanie z kilku cm przez kilka sekund nic im nie robi. Przy kaloryferze znalazłem grupkę 4-5. Dziwne jest to, że pojedyncze osobniki chodziły po kontaktach albo po prostu po podłodze niezależnie od pory dnia czy świecącego się światła przez cały dzień. Do tego jeszcze ani razu przy sprawdzaniu zakamarków nie natrafiłem na żadne jajeczka, więc nie mam pojęcia skąd one się biorą.

Śpię pod oknem, kaloryfer i kontakty również są przy oknie.
Obkleiłem nogi łóżka, biurka i kontaktów taśmą klejącą, ale codziennie zauważam nowe ugryzienia, nawet po całkowitym wyczyszczeniu łóżka, stelaża i wypraniu pościeli itp. w 60 stopniach. Możliwe, że gryzą nawet za dnia jak siedzę w pokoju i odczyn alergiczny pojawia się następnego dnia.
Przez kilka dni spałem w drugim pokoju, ale już po pierwszym dalej było widać nowe ugryzienia.

We wtorek przyszła ekipa od dezynsekcji, powiedziałem jak sprawa wygląda, pokazałem zdjęcia/film i powiedzieli, że to na pluskwy nie wygląda ale i tak muszą zrobić oprysk. Niestety nie powiedzieli co to jest za robak i jak go zwalczyć, więc pomyślałem, że napiszę tutaj.

#insekty #owady #ugryzienia #robaki #pytanie
  • 1