Wpis z mikrobloga

#biznes #firma #ksiegowosc

Hej mirki, ostatnio do mnie mentalnie dociera że w przyszłym miesiącu będę musiał założyć spółkę. Ktoś wie jak wygląda taki proces? I ile się zwyczajowo płaci za księgową, moja jest 'tania' ale chyba tylko dla zwykłego DG bo za obsługę z o.o. zawołała 600zł miesięcznie netto albo więcej w zależności od obsługiwanych dokumentów etc... Dla porównania za DG płace jej co miesiąc 100zł netto...
  • 9
@micke: Najszybciej i najtaniej chyba przez internet... pamiętaj że jeśli w spółce będziesz sam/sama to normalnie płacisz zus.
U mnie księgowa bierze za jedną spółke bierze 400 za drugą 1000... kwestia ilości dokumentów i pracy...
Całe szczęście sam nie będę. A jest coś szczególnego na co trzeba zwrócić uwagę a się różni od prowadzenia DG?


@micke: przede wszystkim jak masz spółkę z o.o., to cała kasa zarobiona jest kasą spółki, a nie Twoją i dopiero potem Ty możesz ją wyjąc ze spółki poprzez jakąś umowę. Przy jednoosobowej działalności gospodarczej tego nie było, bo cała kasa jaką obracałeś była Twoja, tutaj już trzeba pamiętać, że spóła z
@micke: tak, możesz się zatrudnić w spółce, na umowę o pracę/zlecenie/dzieło/powołanie. Co do faktury na DG to też można, ale to już najlepiej ci wyjaśni Twoja księgowa, z którą po prostu musisz obgadać jaki będzie najlepszy sposób na wyciąganie kasy ze spółki :)
@micke: jeśli nie masz sensownych podstaw w temacie księgowości to możesz sobie nie poradzić z pełną księgowościa spółki przez internet. Szukaj stacjonarnej księgowej, ja za swoją swego czasu płaciłem 14k zł netto rocznie i na tyle co mi pomagała to mało.