Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
#rap #polskirap
Powiem Wam, że dobijam do trzydziestki i ostatnio po 15 latach wróciłem do słuchania polskiego HH. Wcześniej słuchałem tego w gimbazie i jestem zdumiony jak się scena zmieniła przez te lata.
Wcześniej: #!$%@? policji, #!$%@? się i inne takie.
Teraz: Taconafide (Tesco i Quebe), Miyo, projekt Tymczasem EB (piwo #!$%@?, ale te kawałki w ramach projektu: WOW), Otsochodzi, Sarius, Zabson, White 2115, Kękę, Białas, Paluch, Probl3m, Young Igi, Kaliber 44 i Pokahontaz (wow po raz drugi: error 404).

No aż chce się słuchać. Podoba mi się jak ta muzyka się zmieniła.

Dzisiejsza premiera z projektu tymczasem https://youtu.be/WVz9LLmm_jY

Co jeszcze polecicie do posłuchania z ostatnich lat?
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@resuf: a i jeszcze oczywiście OSTR. Jego dwie ostatnie płyty to jakaż poezja. Coś pięknego. Zwłaszcza Życie po życiu. Przesłuchane jednym tchem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rhados: a no właśnie chyba coś mi jego podpasowało, ale z kolei ja nie pamiętam go z młodości.

Nie podszedł mi za to kompletnie Malik Montana. Zbyt wulgarne i prymitywne jak dla mnie.
@resuf: to znaczy ażtaki stary nie jest. jego pierwszy singiel pochodzi z 2009 roku a pierwszy kawałek słyszałem chyba w 2011 czy 2012 także to nie aż tak stara gwardia. i przy okazji, przypomniało mi się, też nie młodzi z czasów Twoich, Łona, obecnie Łona i Webber. kawałki z pierwszego albumu z 2001 roku jak i z ostatniego są mega :)