Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Elektryczna szczoteczka do zębów mi przestała działać. Rozebrałem i zmierzyłem napięcie na baterii. Wynik to 1.95 V, to za dużo, bateria jest NiMH, więc maksymalnie to 1.5 powinna mieć i to w porywach.
Bardziej byście stawiali na jakieś zwarcie w układzie elektrycznym czy wadliwą baterię?
Dodam, że prawdopodobnym jest, że nastąpiło jakieś zwarcie, bo dostało się trochę wilgoci do szczoteczki.
#elektronika
Wypok_spoko - Elektryczna szczoteczka do zębów mi przestała działać. Rozebrałem i zmi...

źródło: comment_8lng7DlkKrmhNCkWdM7jSAFpFQw6cIyH.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko ja bym podłączył Arduino i zrobił sobie z niej pilota do ledow w kuchnil
Wsadź inną 1,5V i sprawdź ale raczej mało prawdopodobne by ruszyło, gdyby było za niskie napięcie to ok jednak za duże to albo by działało albo coś upaliło
  • Odpowiedz
Wynik to 1.95 V, to za dużo, bateria jest NiMH, więc maksymalnie to 1.5 powinna mieć i to w porywach.


@Wypok_spoko: To cud w takim razie musiał nastąpić :))) Nie ma opcji, żeby Ci się napięcie stałe tak z niczego zwiększyło. Widocznie jest to bateria z więcej niż jednym ogniwem.
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: na ogniwie NiMH nie może być prawie 2V chyba, że jest w nim przerwa i to jest tak naprawdę napięcie z układu ładowania, przy zerowym przepływie prądu.
  • Odpowiedz