Wpis z mikrobloga

Tom Clancy's Jack Ryan - recenzja serialu szpiegowskiego napakowanego materiałami wybuchowymi, prosto od Amazon Prime Video

#jackryan analitykiem CIA z bardzo przykrymi wspomnieniami wojennymi, które pozostawiły na jego ciele wiele blizn i dziurę w sercu (na szczęście niefizyczną). Jest patriotą, wioślarzem, idealistą. Trochę cukierkową, a wręcz przesadzoną postacią, która płacze nad truchłem wroga, który wcześniej zabił jego współpracowniczkę. Są momenty, w których Jack Ryan jest po prostu obrzydliwie naiwny, a czasem wręcz dziwny. Na szczęście Krasinski jest w tych chwilach tak ujmujący, że wybacza mu się prawie wszystko. Mimo to, gdyby chcieć przyrządzić z niego danie, nie wiadomo czy wyszłoby z tego jajo na twardo, czy jajecznica. Czytaj więcej>>

#seriale #serial #recenzja #primevideo #amazonprimevideo #amazon
popkulturysci - Tom Clancy's Jack Ryan - recenzja serialu szpiegowskiego napakowanego...

źródło: comment_eKStzWI1VNohW4K1cGNeyLqP7I7du3xS.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@popkulturysci: Jack Ryan to postać taka książkowa, chyba był w 15 książkach, jak nie lepiej, pierwszy odcinek, jak go tam wzięli z imprezy, myślałem że się to tak potoczy, że huki i strzelanie, ale pozytywnie się zaskoczyłem, do tego serial nie jest "przegadany" jak świetny "Rubicon", w skali 1-5 nawet nie wiem jak go ocenić, takie 4 chyba
  • Odpowiedz
@popkulturysci: serio ten serial ratuje tylko fenomenalne aktorstwo Krasińskiego, który genialnie odgrywa rolę szczeniaczka, jak lubię nazywać te naiwne postacie z wielkim sercem wrzucone w wir zawieruchy niejednoznacznej moralnie.

To co mi waliło mi po oczach, a czego nie ma w recenzji moim zdaniem, to wręcz nachalne walenie w fabule propagandą promuzułańską i prouchodźczą.

UWAGA
  • Odpowiedz
  • 0
@TenebrosuS mnie to jakoś szczególnie nie raziło, bo zawsze to jakoś rozszerza perspektywę. W ogóle serial trochę zasadzał się na pokazywaniu różnych punktów widzenia. Nawet wtedy, kiedy popatrzeć na podejście do pracy ryana i jego szefa. Ostatecznie jest tak, jak piszesz - Krasinski dźwiga ten serial. Fajnie się to ogląda na ekranie pomimo wielu głupotek tu i ówdzie
  • Odpowiedz
mnie to jakoś szczególnie nie raziło, bo zawsze to jakoś rozszerza perspektywę. W ogóle serial trochę zasadzał się na pokazywaniu różnych punktów widzenia.


@popkulturysci: ja jestem na to mocno wyczulony. Strasznie mnie irytuje wciskanie wątków zupełnie nie mających sensu dla fabuły, żeby było wystarczająco poprawnie politycznie.

Nawet wtedy, kiedy popatrzeć na podejście do pracy ryana i jego szefa.


To było fajne, ale i nie nowe. Konflikt pokoleniowy w filmach jest
  • Odpowiedz
  • 0
@TenebrosuS dokładnie o to mi chodzi. A cała ta scena z pieniędzmi tak cholernie naiwna, głupia i niepotrzebna. Mam nadzieję, że to jakoś sensowniej rozwiną w kolejnym sezonie, gdzie pewnie Rosja będzie na pierwszym planie. W innym wypadku cała ta historia okaże się psu na buty
  • Odpowiedz
A cała ta scena z pieniędzmi tak cholernie naiwna, głupia i niepotrzebna.


@popkulturysci: to właśnie imho było takie poboczne szczeniaczkowanie fabularne. Ojej nie wiedziałem co robię, chcę naprawić swój błąd, więc polecę jako amerykański żołnierz do Syrii i dam dolary, Na pewno mi wybaczą.
  • Odpowiedz