Wpis z mikrobloga

Właśnie przesluchałem wywiad z właścicielem cdprojekt. I naszły mnie takie przemyślenia...
Gościu ma 3 dzieci, mnóstwo jeździ po świecie, twierdzi że jak jest w Polsce to dwa razy w tyg ma zajęcia z języka obcego, raz jest to chiński a drugie zajęcia to włoski.
Dodatkowo codziennie chodzi na siłownię, przynajmniej stara się.

I teraz zastanawiam się jak to jest u was drogie mireczki w szczególności Ci którzy mają dzieci. Ile jesteście w stanie uciągnąć dodatkowych rzeczy? Albo gość pracuje mniej niż 8h albo jego żona w pełni zajmuje się dziećmi. Sam mam 7mc dziecko i nie wyobrażam sobie mieć jeszcze tyle dodatkowych zajęć, po prostu nie miałbym na to fizycznie czasu.

Wstaje około 6, pracę zaczynam ok 7 (zdalna), do 15. Potem przejmuje dziecko żeby żona troszkę odpoczęła zajęła się swoimi rzeczami itp. gdy wybije 19 czas na wykąpanie dziecka itp. ok 20 dziecko śpi. Ale ok tej 20 jestem jak dętka po prostu nie miałbym już siły na silownie, bieganie, dodatkowy język. Ok 22 już kładę się spać więc śpię ok 7-8 godzin bo czasami dziecko budzi już o 5 to bez sensu iść spać potem na godzinkę.

#dzieci #pytanie #rodzicielstwo
  • 15
@Dyktus:

wzorowanie się na typie który w godzine zarabia więcej niż polowa polski w miesiąc

hymm no nie wiem czy on pracuje po 8h czy może pracuje po 2-3, kurde poważna sprawa skąd on bierze czas na wychowywanie dzieci i zapewnianie im bytu hmm hmmm
@Dyktus: 2latek w domu.
Pobudka 5:30 ogarnąć dzieciaka i zawieźć do zlobka
W Tyrze od 7 do 18.
18-19 spacer z psem
19-20 czas z dzieckiem
20-22 czas z żoną
22-24 siłownia
24-1 czas na naukę/czytanie
1-5:30 sen
To nie jest kwesti czasu ale organizacji. Asystent, gosposia, ogrodnik i niania lub nianie. Wyrzucasz na nich wszystkie czynnosci „nie dodajace wartosci” np zakupy, sprzatanie, przewijanie. Ludzie w biznesie maja takie nawyki bo inaczej by nie byli w stanie zarzadzać. I przenosza taki system organizacji do spraw prywatnych.
Z mojego doswiadczenia i kilku moich przyjaciol wynika ze najwiekszym ograniczeniem sa partnerki ktore nie chca sie tych obowiazkow pozbywac ;)