Wpis z mikrobloga

Mireczki mam dość nietypowy problem.

Od roku regularnie chodzę na siłownie, trzy razy w tygodniu (do tego dochodzą cztery treningi biegowe w tygodniu).

Przez cały rok nie miałem żadnych problemów, aż do teraz. Przy mocnym wysiłku (głównie mam na myśli podnoszeniu/wypychaniu dużych ciężarów) dopada mnie makabryczny ból głowy, taki jakby migrenowy.

Po takim ataku nie jestem kompletnie w stanie ćwiczyć, a łeb mnie napierthala przez co najmniej 3-4 godziny.

Dodam tylko, że podobny problem miałem jakieś 5-6 lat temu, gdy również chodziłem na siłownie regularnie przez rok. W tamtym czasie, po zrobieniu tomografii (która nic nie wykazała) odpuściłem sobie treningi siłowe.

Dodam też, że nie jest mi obcy wysiłek. Jestem ultra maratończykiem, póki co najdłuższy pokonany dystans to 130 km. Biegi trenuję od ponad 4 lat i nigdy nie miałem tego typu problemu.

Ktoś może spotkał się z takim problemem? Może to przez nieregularne oddychanie podczas podnoszenia ciężarów?

Help (()

#mirkokoksy #silownia
  • 7
jak wrociles do domu czyli minelo 1,5 h ??
140 to i tak wysoko ile masz lat?
Jezeli zaczyna Cie bolec glowa przy wysilku z duzym ciezarem sprawa jest napewno zwiszana z Cisnieniem krwi niema opcji ze nie - glowa boli przy nad i niedocisnieniu to drugie Ci nie grozi pod sztanga.

Rozlurczore wazniejsze niz skurczowe wiec 140 na ile ?
Jak wróciłem do domu czyli 40-50 min po ataku. Lat mam 26, może trochę wysoko ale u mnie to raczej norma i wszyscy mówią, żeby się za bardzo tym nie przejmować.
@Godek: Ciezko mi Cie porownywac do mojego Ojca bo on Ma juz teraz 71 ale tez sie za bardzo nie przejmowal i teraz niema kawalka czaszki bo sie #!$%@? na rowerze jak stracil przytnosc po ataku nadcisnienia ktore mu stwierdzili po tym wypadku.
Zrobisz jak uwazasz z cisnieniem
Niema zartow pojdziesz na silke 120 kg na klate zylka Ci strzeli to krzywde se zrobisz albo wylewu krwi do mozgu dostaniesz i