Wpis z mikrobloga

#skladamkomputer #komputery
Witam towarzystwo. Stoję przed trudnym zadaniem związanym z tematyką składania stacji roboczej. Liczę na małą pomoc od bardziej doświadczonych. Opiszę zarys do czego będzie mi taka maszyna potrzebna i w jakiej kwocie chciałbym się zmieścić.

- 4.5K zł (bez sytemu)
- Adobre Premiere, Photoshop, Blender, FL Studio
- duża ilość portów USB
- procesor AMD (zastanawiam się nad Ryzenem 2600x)
- płyta główna z chipsetem X470
- 16GB szybkich pamięci RAM
- posiadam dysk HDD

Co do procesora to padło na Ryzena z technologią Precision Boost 2.0 + płyta główna wspierająca tę technologię.
Nie mam pojęcia jak się dalej zabrać kompletowanie podzespołów i gdzie ich najlepiej szukać (potrzebuję faktur - tylko nowe części).
Czy w tej kwocie jesteśmy wstanie coś zdziałać? Czy Ryzen na płycie głównej z X470 to dobry kierunek?
  • 4
@Parter: Złożyłem w lipcu z ryzenem 2700x, 2x Pamięć GoodRam DDR4 IRDM X 8GB, 3000MHz, CL16 (IR-X3000D464L16S/8G),

O ile się nie mylę to precision boost 2.0 działa tylko z x470, ja osobiście mam aorusa wifi5, ale to moja fanaberia była jeśli chodzi o płytę. Można znaleźć tańszą, bez rgb czy wifi :)

Do tego dysk ssd badz m2 (ja akurat mialem m2 i 3tb hdd, ale teraz dokupilem 480gb ssd jeszcze).
@Parter: co do precision boost to wydaje mi się,że na b450 też działa. Zaoszczędzone pieniądze mógłbyś dołożyć do 2700x albo lepszego ramu