Wpis z mikrobloga

Dobrze widzę, na chwilę obecną nie ma możliwości odblokowania bootloadera w telefonach #huawei ? Chciałem w końcu się wziąć i w starym #huaweip8lite odblokować a tu dupa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zapewne bez kodu to nie ma nawet co szukać jakichś programów do tego? Niby napisałem maila do supportu ale zanim odpiszą to może ktoś tu miał do czynienia z tym
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@beer_man Są płatne serwisy. Nie korzystałem z nich, a swojego p8 lite już odblokowałem.

Ogólnie Huawei'a #!$%@?ło z tym Bootloaderem. Niech giną.
  • Odpowiedz
@Volki: Wiem że są, ale ciężko pewnie znaleźć coś co to zagwarantuje. No nic, pewnie i tak nie opłacalna opcja tylko lepiej już zmienić tel przy okazji. A co do tego że ich #!$%@?ło to faktycznie dziwna zagrywka bo jakimś liderem na rynku to oni nie są, a w ten sposób więcej tracą niż zyskują
  • Odpowiedz
@Volki: Próbowałeś tą metodą? W sumie nie chciałbym za bardzo uwalić sobie tela, kiedyś się bawiłem w jakieś modyfikacje softu, ale to jeszcze przed androidem w zasadzie.
Eh głupio się pytam, jakbyś próbował to byś od razu napisał :) Jak mi dojdzie karta pamięci to chyba spróbuje bo i tak miałem przywracać system to akurat będzie okazja
  • Odpowiedz
  • 0
@beer_man Nie, ale wygląda na to, że nie można tak łatwo uwalić.
Rollback to stockowy rom, więc legitny od producenta. Jeśli masz brandowany rom i musisz wrócić do LP (żeby zrobić root), to trzeba użyć brandowanego rollbacka.
  • Odpowiedz
@Volki: Dzięki Mirku, udało się tego roota zrobić, tylko jeszcze muszę poprzywracać wszystko, a słuchaj jak wrzucę oryginalny update to znów go trzeba rootować? Bo na razie na stockowym romie mam zamiast siedzieć, nie chce mi się w modowane póki co bawić
  • Odpowiedz
  • 0
@beer_man Jeśli to aktualizacja przyrostowa, to w zasadzie powinien być wciąż root. Natomiast jeśli wgrywasz pełną aktualizację (cały rom), to root znika, a pewnie tak będzie, bo będziesz chciał wrócić do MM.

Najlepszym sposobem rootowania jest magisk, który w bardzo łatwy i dość bezpieczny sposób daje dostęp do roota. Polecam wersję 16.0, bo jak czytałem 17 robiła jakiś problem na P8 lite.
  • Odpowiedz
  • 0
@beer_man Po numerze kompilacji wynika, że nie miałeś brandowanego telefonu. ;)

A nie pokazuje wielkości pliku aktualizacji? Bo trudno mi powiedzieć, bo nie pamiętam już od kiedy są tylko poprawki bezpieczeństwa google.
  • Odpowiedz
  • 0
@beer_man Dziwię się, że w ogóle masz aktualizację, bo po zrootowaniu zmienia się sygnatura partycji, i wtedy huawei nie pozwala na aktualizację. Mnie się zdaje, że albo nie zainstaluje, albo jednak dociągnie cały rom, i stracisz roota.
Ale to nie ma znaczenia, bo przecież można rootować na MM.
  • Odpowiedz
@Volki: To może coś #!$%@?łem, ale w sumie wszystko poprawnie szło, trochę namęczyłem się z tym kodem bootloadera, ale go odblokowałem więc powinno nie być problemów, w razie co mogę jeszcze raz kingrootem to przecież zrobić chyba bo nie powinien się zablokować?
  • Odpowiedz
  • 0
@beer_man Nie zrobisz już tym roota na MM, bo właśnie dlatego musiałeś wracać do LP ;) Zrób po prostu magiskiem, nie wiem czemu to dla ciebie problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@beer_man Uwierz mi. Ten magisk daje teraz możliwość zrobienia roota tylko przez apkę, a wcześniej było trzeba fleszować przez twrp, tak że nie bój się żaby. Jak coś się #!$%@?, to z racji odblokowanego BL można go jeszcze odratować w wielu przypadkach.
  • Odpowiedz