Wpis z mikrobloga

@Miniu30: ktoś się pobawił i niewolnictwo zostało zniesione
@cqwtg1355: ale nie potrafisz odpowiedzieć mi na to proste pytanie, bo po prostu mylisz podstawowe pojęcia. Gdyby w Bangladeszu był socjalizm, to praca wypracowana przez robotnika byłaby jego własnością, a tak się składa, że jest własnością Nike Corp. Ogromnej firmy, która zainwestowała KAPITAŁ i oczekuje zysków. To po prostu nie mieści się w definicji i działaniach, żeby nazwać ten kraj socjalistycznym.
@cqwtg1355: nie, tak jest w socjalizmie. I wynika to z definicji. Kapitalizm nie zakłada, ze wypracowana praca jest twoją własnością. Skręcając żarówki w fabryce jako robotnik nie stajesz się ich właścicielem. Ich właścicielem staje się właściciel fabryki. I to jest diametralna różnica.
@cqwtg1355: Tyle gadasz o tym że Socjalizm to niewolnictwo a sam popierasz "system" w którym miliardy ludzi będą zniewolone i skazane na łaskę pracodawców-łaskawców.
Pewnie że kapitalizm będzie mieć mniejsze skutki negatywne, ale uregulowany, oczywiście nie za mocno bo skutek będzie opłakany, ale całkowicie bez kontroli zostać nie może. Pewnie że państwo często jest przerosnięte, zwłaszcza nasze, ale pewne regulacje prawne są konieczne.
@szasznik:

Niewolnictwo było od ZAWSZE

Niewolnictwo nie istnieje od zawsze.

przypisywanie tego do jednego systemu/kraju wskazuje tylko na twoje poważne deficyty intelektualne

ale kto tak uważa? Ty masz chyba pewne deficyty intelektualne, bo nigdzie nie napisałem, że tylko USA jest odpowiedzialne za niewolnictwo
Najlepsze, że praktycznie wszyscy w tym temacie próbują mi udowodnić, że nie mam racji, a jak dochodzi do zderzenia z rzeczywistością, prawdziwymi danymi, definicjami to jest to co na samej górze
TO NIE JEST KAPITALIZM!
wykopki to bardziej grzyby czy porosty?