Wpis z mikrobloga

#pijzwykopem #ankieta #pytanie #wodka

Jak to jest z tymi lepszymi i gorszymi wódkami? Warto przepłacać za lepszy smak? A może kluczowa różnica tkwi w "efekcie dnia następnego"?

Czy widzisz różnicę w smaku różnych wódek?

  • Tak, wyraźną 50.8% (32)
  • Tak, niewielką, za to dużą w efektach ubocznych 23.8% (15)
  • (prawie) żadną, za to widzę w efektach ubocznych 4.8% (3)
  • Nie robi mi to żadnej różnicy 20.6% (13)

Oddanych głosów: 63

  • 7
@Andrzejek13: @haes82: polecam zrobic po prostu ślepy test, o dziwo jsli wodka jest chlodna roznica niemal zerowa wsyztsko zalezy jak wodka wejdzie.
sprawdzalismy tak 2x w 3 osoby wodki z dolnej i sredniej polki : 1906,wyborowa,krupnik,zubrowka,zolodkowa, zubr.
wyniki 1 i 2 testu znaczaco rozne (co potwierdza ze zalezy od wejscia bani a nie od smaku wodeczki) raz 1906 byla w czolowce raz na koncu, raz moi koledzy którzy uwielbiaja krupnik
Obstawiam, że wynika ona z tego, jak dużo jest w nich np. drożdży, to ma bardziej ostry smak (skrajnym przykładem tego jest bimbru)


@brasselOverload: Tu chyba chodzi o to ile razy wódka była filtrowana ale mogę się mylić.

sprawdzalismy tak 2x w 3 osoby wodki z dolnej i sredniej polki : 1906,wyborowa,krupnik,zubrowka,zolodkowa, zubr.

Akurat żadnej z tych wódek nie lubię więc mogłoby mi być wszystko jedno:) Polecam spróbować Svedki, nie jest
źródło: comment_0I3fDnsbpKHaagIa7VVd09m29lgh53yt.jpg
@haes82: Są różnicę, wynikają one głównie z tego z czego wódka jest zrobiona - ziemniaki, pszenica, żyto, pszenżyto , buraki, kukurydza, mieszaniny powyższych. Do tego dochodzi proces filtracji. Niektóre wódki są "bardziej czyste" inne mniej.