Wpis z mikrobloga

#linux
Czy da się w jakiś prosty sposób cały ruch pchać przez Tora, jak to zrobić?
Są od tego specjalidtyczne dystrybucje, ale jestem ciekawy, czy na takim Ubuntu jest to możliwe, że jeden klik i wszystko leci przez Tora jak jest jakiś niezabezpieczony hotspot?
  • 9
@Tytyzly normalnie jak masz socks na tora (localhost) postawionego to domyslnie caly ruch masz routowany wlacznie z pingami, generalnie kazdy pakiet przez tora przechodzi. mozesz rozwinac to i podzielic 1 fizyczna karte sieciowa na dwie - jedna non stop tor na sztywno, druga normalnie ISP bez tora, ja tak sobie zrobilem wlasnie ruter na debianie z dwoma wirtualnymi apekami wifi na jednej fizycznej karcie (jeden AP 100% czasu pod torem, drugi bez)
@Tytyzly juz nie pamietam jak dokladnie, ale chyba caly ruch przez socks routowal pakiet privoxy, w debianie:
sudo apt-get privoxy
wygoogluj se, bo nie mam configow do tego serwera po przeprowadzce.. na pewno 1 prosta komenda dalo rade podzielic 1 fizyczna karte sieciowa na 2 wirtualne z odmiennymi adresami i przypisac do kazdej osobny adres ip, potem to juz w hostapd ustawialem 2 access pointy tak jakbys normalnie 2 karty sieciowe mial