Wpis z mikrobloga

@swagerstom: ale co za drogie? jak oni posiadali by np. własną platformę a strimował by kto inny np. bystrzaki magicale rafatusy+ wiele innych np. nowych. Chyba że źle coś rozumiem. Ps posiadali by coś w rodzaju tip i mieli również zyski z donate dla patusów.
@Judasz9: po prostu, wyemitowanie wideo w jakości 720p dla powiedzmy 1000 widzów to na godzinę już terabajty danych. Przesłanie tych terabajtów danych kosztuje. W #!$%@? kosztuje. A to tylko godzina i 1k widzów.
@swagerstom: dobra nie chodzi mi o obliczania tylko miałem sobie takie przemyslenia że było by to prawdopodobne że jak ktoś założy platformę dla zysku to bokstel i WG.. Czyli you tube płaci za wyemitowanie np. streama tucznikala? no tak ale you tube stać
@swagerstom: O ku##a że ktoś to jeszcze pamięta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczerze to jest wiele możliwości najbardziej opłacalne aktualnie chyba by było postawienie na P2P ale to i tak dość spore pieniądze trzeba zainwestować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

W skrócie bez inwestora się nie obędzie a taki raczej się nie znajdzie z powodu zbyt dużego ryzyka ( )
@Raspajpi: Ale nie niemożliwe tak? ale jak już wcześniej pisałem świat idzie do przodu z czasem jedno staje się łatwiejsze drugie trudniejsze. Więc w przyszłości na pewno takie coś się stanie dam sobie rękę uciąć
@Judasz9: Jest możliwe i to bardzo proste do zrobienia jak się ma umiejętności ( )

Ja sam gdzieś na odmętach dysku mam backend takiej strony napisany w GO bo sam chciałem w to zainwestować jednak współpracą zainteresowany był jedynie Rafatus więc zrezygnowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najtrudniejsze w stworzeniu takiej strony to stworzenie backendu + frontendu ponieważ technologie takie jak CDN, Player'y
@Judasz9: godzina video w HD waży ok. 1.5GB, koszt streamowania dla youtube to 0.01$ za GB, co oznacza, że jedna osoba oglądająca streama przez godzinę kosztuje cię 0.015$.
Przy 10k osób jest to 150$/h.
I to dla youtube, bez mówienia o utrzymaniu serwerów czy zbudowaniu domeny.