Wpis z mikrobloga

BOXDEL i Gola powinni zrobić jeszcze jedną galę FAMEMMA a potem cały zarobiony hajs włożyć w zrobienie własnego serwisu streamingowego dajmy na to.. FAMEstream.com

Musieliby zrobić też swoją wersję tip&donation żeby zarabiać procenty od donejtów każdego z twórców i z tego utrzymywać serwis.

Nie wiem na ile to realne i kosztowne, ale myślę, że ich dwóch + ewentualnych inwestorów będzie stać na takie coś i o ile strona nie byłaby jakimś wałem tylko coś na zasadzie YT - bez żadnych zasad i regulaminów (blokowanie kont tylko za łamanie prawa: gwałt, pokazywanie narkotyków itd. oraz za restreamowanie innych) odniosła by sukces.

#danielmagical #famemma #boxdel #patostreamy
  • 16
@Nielichy_Parobek: Gdyby znaleźli reklamodawców, których reklamy by się wyświetlały obok streamów (i nawet dajmy na to co godzinę 3 minuty reklam w oknie streama - niedziałający adblock)
+ te ichniejsze Tip&Donation z którego czerpaliby procenty od donejtów wszystkich strimujących tam

Myślę, że byliby w stanie to utrzymać nawet 200k miesięcznie, ale zyski nie byłyby pewnie jakieś olbrzymie.
@Balwanek_i_platki_sniegu: wiesz, że łatwo zrobić taką stronkę jak TAD? Layout easy, do wyświetlania donate używasz html5, css i chyba ajax, żeby korzystał z zapytań php do bazy danych. Kolejkujesz donate ustawiając w DB kolumne odczytane default 0 i po odczytaniu zmieniasz ją na 1 żeby donate się kolejkowały - nie to co na TAD gdzie są zapewne pomijane. Z OBS nie masz problemu bo wyświetla po prostu stronę, a efekty specjalne
@wynkelring: Jeśli chcą odwalić amatorszczyznę to faktycznie łatwo. Ale w takiej formie to nie przejdzie.
Takie coś nawet nie wytrzyma takiego ruchu. Koszt stworzenia czegoś podobnego do tuby idzie w milionach.
Mobilne apki kosztują po 300-400 tysięcy, a to nic w porównaniu do złożoności portalu do streamingu. Mowa o kompletnej robocie, a nie fuszerce.
@Balwanek_i_platki_sniegu wystarczy ppv po 15zł na miesiąc.
Na luziku 5k ludzi kupi.
Do tego donejty głosowe z wyświetlaniem treści jak obrazki itd od 3zl i z tego braliby procent na utrzymanie. Do tego reklamy ruletek csgo i innego świństwa. Mogliby nawet na tej stronie mieć własną walutę z własną ruletka.
Do tego logowanie z wykopem i byłoby zajebiscie.
@Balwanek_i_platki_sniegu: jeśli chodzi o serwis streamingowy to nie ma to przyszłości według mnie. Spójrz na Hitbox, który miał mało reklamodawców i połączył się z Azubu, dlive - też słabo z widownią. Kilka lat temu polacy wygrali jakiś startup na serwis streamingowy http://cybersport.pl/10978/gaming-live-polska-alternatywa-dla-twitcha-wystartowala/ i już po miesiącu serwis upadał z braku ruchu. Mało prawdopodobne, żeby znaleźli reklamodawców dla patologii i chciało im się to prowadzić pod naciskiem mediów.
@Luqart: Jak wspomniałem,