Wpis z mikrobloga

Problem z siecią Wi-Fi

Czy jakiś Mirek, dobra dusza, mógłby powiedzieć, co jest nie tak z poniższymi ustawieniami? Mój problem polega na tym, że mam podpiętą do komputera kartę wifi z antenką, router UPC (Connect Box) stoi może 1,5 metra dalej. Na drodze obydwu urządzeń znajduje się kawałek biurka, krzesło i ew. kawałek stołu, czyli bez szału.

Średnia prędkość? 4 mbity. Karta sieciowa moja nie jest jakaś super i wow, ale w innym mieszkaniu, na odległości 5 metrów, działała jak żyleta. Jak widać na zrzucie, zasięg jest ok. Dotychczas zmieniałem kanały na próbę, ale niewiele to zmieniło.

#informatyka #siecikomputerowe #sieci #wifi
Ranven - Problem z siecią Wi-Fi

Czy jakiś Mirek, dobra dusza, mógłby powiedzieć, c...

źródło: comment_ZWIk7mnogTAFImHwHzbNVOHg3Go49O1x.jpg

Pobierz
  • 13
@lewekleonek: Jeśli chodzi o kartę sieciową, to była w jeszcze gorszym niż obecnie. Co się zmieniło, to modem, wcześniej coś od Vectry (nie pamiętam co), a teraz UPC-owy Connect Box.
@brokenik: Przełączyłem na WPA2, z TKIP na AES nie mogę przejść, bo modem (z funkcją routera) UPC nie udostępnia takiej opcji :D Poza tym dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogłeś, bo teraz przynajmniej wiem, gdzie jest problem. Ehh, spróbuję to chyba tak rozwiązać, że wepnę do modemu po kablu inny router lepszy niż to kupsko.
@dktr: Router UPC nie ma opcji WMM :D