Wpis z mikrobloga

eh strasznie mnie dołuje rzeczywistość, możesz poświęcić 6 lat na studia, rok na staż podyplomowy, 5 lat na specializację, 4 na doktorat, znać temat od każdej strony a i tak człowiek mający ostatnią styczność z biologią będzie się kłócił że mężczyzna to tylko XY a kobieta XX i zarzucał ci brak wiedzy biologicznej; chyba nigdy to się nie zmieni na lepsze skoro takie rzeczy dzieją się nawet na polskiej grupce LGBT (która powinna się nazywać LG bo transfobia tam to codzienność a biseksualizm wg. nich nie istnieje) #gorzkiezale #lgbt
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SextusStultus:

Tak, błędem w przyrodzie, czymś niecodziennym, odbierającym od powszechnej normy.

podobnie jak rudy kolor włosów czy leworęczność (ciekawa statystyka - jest więcej lesbijek niż rudych xD)

Płeć biologiczną nie można identyfikować na podstawie psychicznej.

na jakiej podstawie chcesz więc identyfikować płeć biologiczną?
  • Odpowiedz
@waldenstrom: Na podstawie biologicznej? xd To definiują allele, genitalia, chromosomy, testosteron i wiele wiele innych czynników, które muszą się ze sobą zgadzać i układać się w jedną całość. XX i XY to za mało xd.

Gdyby ktoś urodził się z niebieskimi włosami, albo umiał posługiwać się tak samo lewą i prawą ręką to można mówić o błędzie w przyrodzie, czymś niecodziennym, odbierającym od normy.

W mojej rodzinie wiele osób rodziło
  • Odpowiedz
@SextusStultus: generalne mi się nie podoba określenie płci biologicznej jako czegoś innego od psychicznej, bo w rzeczywistości da się wykazać w obiektywnych badaniach że biologiczne cechy mózgu u osób transpłciowych są bliżej ich tzw. płci psychicznej niż tej nadanej im przy porodzie a moim zdaniem to mózg jest najważniejszym organem człowieka; odróżnianie płci biologicznej od psychicznej to sztuczny podział który miałby sens, gdyby faktycznie nie było biologicznych wykładników płci psychicznej,
  • Odpowiedz
@waldenstrom: Biologiem nie jestem. Na pewno należy odrzucić czynnik psychiczny. Osoby transseksualne to takie u których biologia mówi, że jest jedną z 2 standardowych opcji. One po prostu odrzucają swoją biologiczną naturę, nie zgadzają się z nią w myśl "Mogę robić co chcę i być kim chcę. Mogę zostać kobietą nawet jeśli urodziłem się facetem".
Tu problem leży w psychice danego człowieka, a nie w budowie ciała, organizmu, genach czy
  • Odpowiedz
@waldenstrom: Psychika człowieka nie jest trwała, co innego z pociągiem seksualnym.
Transeksualizm jest i będzie na pograniczu choroby psychicznej, bo problem jaki dotyka te osoby leży w psychice.
Co innego np. homoseksualizm, w którym rodzimy się z danym popędem seksualnym i nie mamy na niego wpływu.
  • Odpowiedz
@SextusStultus: no że nie jesteś biologiem to widać na pierwszy rzut oka już bo opierasz się bardziej na tzw. chłopskim rozumie niż na nauce np. tutaj:

Osoby transseksualne to takie u których biologia mówi, że jest jedną z 2 standardowych opcji.

pomijając kwestię tego czy tożsamość płciowa jest trwała czy nie (a jest) - trwałe nie muszą być też "biologiczne" cechy płciowe np. w CAIS albo w leydigioma nie są,
  • Odpowiedz
@SextusStultus: nie wszystkie osoby transseksualne chcą dokonać korekty to po pierwsze; po drugie jeszcze raz zapytam - jak zdefiniowałbyś płeć biologiczną bo ciągle o niej piszesz a w gruncie rzeczy nie wiemy o czym piszesz
  • Odpowiedz
@waldenstrom: "Termin płeć biologiczna (ang. sex) odnosi się do różnic anatomicznych wynikających z dymorfizmu płciowego. Różnice te obejmują funkcje reprodukcyjne, hormonalne, anatomiczne – zdeterminowane biologicznie i niezależne od czynników społecznych."

I zgadzam się z tym w 100%.
  • Odpowiedz
@SextusStultus:

Praktycznie żadna osoba trasseksualna nie ma CAIS xd. To jakby mówić, że geje to pedofile, bo księża gwałcą dzieci i kleryków xd

no ale definicja powinna pasować do wszystkich, a nie tylko transseksualnych więc nie wiem co ma do tego to co napisałeś xD

Osoby z CAIS to osoby interseksualne i u nich należy zrobić korekte.

no to jak definiowane są osoby interseksualne żebym mógł znaleźć jakiś biologiczny przykład
  • Odpowiedz
@waldenstrom: Widzisz, bo ty za wszelką cenę odrzucasz naukę, a wręcz ją dopasowywujesz do swojego światopoglądu.
W taki sposób nigdy nie zrozumiesz otaczającego cię świata. To jakby zmieniać prawa fizyczne bo są rasistowskie i homofobiczne np. xd
  • Odpowiedz
@SextusStultus: czyli jak podasz definicję, ja natomiast znajdę coś biologicznego co do niej nie pasuje to ja będę osobą która odrzuca naukę a nie ty?XD co do cais to tak już przyjąłem że zaliczasz do interseksualnych i teraz proszę o definicję co to jest interseksualność żeby pokazać ci NAUKOWO niedoskonałość twojej definicji płci biologicznej
  • Odpowiedz
@waldenstrom: Interseks – osobnik gatunku rozdzielnopłciowego posiadający wtórne cechy płciowe pośrednie pomiędzy samcem a samicą[1][2].

Nieprawidłowości różnicowania płciowego mogą wynikać z nieprawidłowości chromosomowych, rozwoju gonad, produkcji lub aktywności hormonów. Na proces rozwoju mogą mieć również wpływ czynniki środowiskowe. Niektóre z tych czynników mogą doprowadzić do niejednoznacznego rozwoju zewnętrznych narządów płciowych. Nieprawidłowości te są stosunkowo rzadkie[3].

W przypadku ludzi przy precyzyjnej definicji dzieci określane jako interseks stanowią 0,018% urodzeń
  • Odpowiedz