Wpis z mikrobloga

Zgłosiłam urlop na żądanie, ale kierowniczka powiedziała, że wpisze mi nieusprawiedliwioną obecność. Mimo że zgłaszałam wcześniej, że będę tak musiała zrobić, bo nie mogę być w pracy. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Nie wiem czym to dla mnie skutkuje.
  • 10
@megana_ zobacz co mówi kodeks pracy, później zgłoś jej urlop z dopiskiem o odpowiednim artykule smsem żebyś miała podkładkę i szukaj nowej pracy żeby z taką idiotką się nie męczyć.
@megana_ piszesz do niej SMS że musisz wziąć. Pamiętaj że o tym urlopie nawet na żądanie powinnaś poinformować pracodawcę przed rozpoczęciem pracy, więc jeśli Twoja praca zaczyna się od 9 to przed 9, jeśli dajesz znać po, to pracodawca ma prawo uznać, że nie stawilas się w pracy. SMS po to żeby było udokumentowane, że taka sytuacja miała miejsce. Jeśli spełniasz warunek że przed rozpoczęciem pracy to nic Ci nie może zrobić,
@Stragan zgłaszałam ponad tydzień wcześniej żeby być fair, pytając, czy mogę wyjść wcześniej tego dnia, otrzymałam zgodę i niestety ostatnio kierowniczka zmieniła mi grafik tak, jak pierwotnie.