Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór!

Krótka historia:
Jeszcze 5 miesiący temu narzeczona nie pozwalała mi nawet na hodowanie mrówek. W ostatnią niedzielę zostałem dumnym posiadaczem swojego pierwszego w życiu własnego zwierzaka - 3 miesiące trucia dupy podziałały! Przedstawiam Wam: Pinky Pie () (nie, nie ja wymyślałem imię ( ͡º ͜ʖ͡º))

Bonusowy GIF z pierwszego i póki co - ostatniego karmienia: https://imgur.com/gallery/gwW7rEd

Po przenosinach do nowego domku zakopał sobie wejście do swojego M1 i tyle go widziałem. Może szykuje się do wylinki?

Jakieś porady dla początkującego hobbysty?

P.S. Ręka narzeczonej ( ͡ ͜ʖ ͡)

#terrarystyka #pajaki #ptaszniki #grammostolapulchra #aww #smiesznypiesek
swiftybathero - Dobry wieczór!

Krótka historia:
Jeszcze 5 miesiący temu narzeczon...

źródło: comment_sfzeLJEtyLwER75OcgulqfkU0A182DaZ.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Bertoo: Spokojnie, to nie był zakup na gorąco. Jestem początkujący, ale na prawdę się przygotowałem.
@Dipolarny Słyszałem, że maluchy mają tendencje do kopania - trochę żałuję, że nie nasypałem mu nieco więcej torfu. Ale z kryjówką chyba nie powinno być problemu? P.S. Jesteś pierwszym mirkiem w branży, którego wcześniej zauważyłem, więc od razu zapytam - czekać cierpliwie aż sam wyjdzie i dopiero wtedy go nakarmić? ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@swiftybathero spokojnie sobie poradzi.
Jeśli to na dłoni to zdjęcie z dziś to jest najedzony, ma nabrzmiały odwłok więc na razie nie musisz karmić, jak zgłodnieje to też sam wyjdzie szukać pokarmu, nic też nie stoi na przeszkodzie położyć mu owada i może też zaatakować. Z rad dla początkujących to mam taką, że szykuj narzeczona na kolejnego pajaka bo to szybko i skutecznie uzależnia :)
  • Odpowiedz
@Dipolarny: Zdjęcie sprzed 5 dni podczas przekładania. Od tamtej pory go nie ruszałem, żeby jak najmniej go stresować. Raz wpuściłem mu świerszcza do nory (co chyba było błędem), zabił go, ale nie chciał zjeść, więc wyjąłem go, żeby tam nie zgnił.

P.S. Już męczyłem o drugiego, ale nie chce się zgodzić. Kolejna giełda w Warszawie w listopadzie, zobaczymy wtedy. Na razie odczekam, nie chcę przeginać. Ten to i tak bardzo duży
  • Odpowiedz
@swiftybathero: Brak dobrej wentylacji, może pleśnieć z czasem. Przykładowo: otwory na 1 ścianie nisko przy torfie i kolejne otwory po przeciwnej stronie na górze (może być na pokrywie). W takim przypadku jak napisałem masz dobry przepływ powietrza. Co do porad to poczytaj książki np. "Pawel Cieslak - Pajaki Ptaszniki" ,jest też pełno informacji w necie (terrarium.com.pl)
  • Odpowiedz
@marek-jan: Ok, rozumiem. Pajączek jest w stadium L2-L3 (hodowca nie potrafił określić dokładnie). Myślę, że jeszcze z 2 wylinki i będzie można myśleć o czymś większym - prawdopodobnie o jakimś braplaście z home-made wentylacją, albo gotowym faunarium. Do tego czasu będę codziennie zwracał uwagę na ewentualne ślady pleśni. Jak zauważę jakieś, to natychmiast wymiana torfu i czyszczenie.

Choć trochę boję się, że w przypadku takiego małego kurdupla może być za późno
  • Odpowiedz
@swiftybathero: Możesz zastosować też skoczogonki albo zwyczajnie wywiercić otwory niżej a te jedne z góry zakleić, spokojnie pleśń nie pojawia się tak szybko ale obserwuj.Wyciągaj resztki jak zauważysz, lej wodę po jednej stronie a drugą zostaw suchą. Plastikowych pojemników jest pełno w większych sklepach (tesco,..), można je łatwo przerobić na "terrarium".
  • Odpowiedz
@marek-jan: Zawsze leję po jednej stronie (nie tej z kryjówką), drugą zostawiam tak jak jest. Ostatnio wrzuciłem mu profesjonalny pojemnik na wodę w postaci klocka LEGO. Także teraz będę rzadziej nawilżał torf, a częściej dbał o wymianę wody w klocku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety nie mam higrometru. Trzymam go w sypialni w temperaturze pokojowej, więc powinno być OK - choć wiem, że Grammostola Pulchra lubi nieco
  • Odpowiedz
@swiftybathero: Ja bym przeniósł i wywiercił, miałbym z głowy a ptasznikowi się nic nie stanie jak go powoli przeniesiesz na chwilę. Jakie masz podłoże? Torf z ściśniętej kostki? Torf jest dobry dla ptaszników i w połączeniu z dobrą wentylacją nic się nie dzieje.Temperatura pokojowa ok, mata grzewcza na ścianie nie na spodzie. Do maty najlepiej zastosować termostat np. RT-2 (mniejsze rachunki za prąd bo dozuje energię gdy trzeba,zabezpieczenie przed wysoką i
  • Odpowiedz
@swiftybathero: Pokojowa będzie ok tylko długo wszystko będzie rosnąć etc. Mata grzewcza jest ok tylko nie kładź jej po terra a umieść ją na jednym boku no i jak cokolwiek grzewczego to i termostat.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bertoo Wiem, że odgrzewam stary temat ale on nie zna się na hodowli a ma pająka a Ty nie mimo, że nie znasz się na ortografii piszesz.
  • Odpowiedz