Wpis z mikrobloga

#uber #trojmiasto #taxi

Trochę kisne z tego ubera, a po części z ludzi którzy nim jeżdzą.

Od 17 Września do Trójmiasta wchodzą płatności gotówką. Jak napisał uber:

Aby przyjmować przejazdy należy posiadać kasę fiskalną i wystawiać paragon po każdym przejeździe, zarówno gotówkowym, jak i bezgotówkowym.


Czyli reasumując:

Musisz mieć auto w bardzo dobrym stanie (wymogi ubera + fanaberie klientów).
Musisz posiadać kase fiskalną.
Musisz mieć licencje na przewóz osób, jeżeli prowadzisz DG (jeżeli nie posiadasz partnera) Mimo tego, nadal jest to nielegalne.
Zarobki to 1,30 zł za km / 4zł na start / 0,25 zł za minute BRUTTO pomniejszone o 25% dla Ubera
Za reszte gotówki musisz amortyzować nowe auto + paliwo.

Kiedyś jeździłem, ale po podliczeniu wszystkiego stwierdzam, że szkoda nowego auta. Ludzie za 10-15 zł oczekują niewiadomo czego, z drugiej strony wiadomo, że wąsata taksówka za 3zł / km z Merolem w124 też przegina. Moim zdaniem, to własnie takie auta jak te mercedesy, powinny jeżdzić na tym uberku, bo prócz fabii 1.0 w gazie, nic innego nie jest opłacalne xD Osobiście jak mam gdzieś podjechać taxi, wole wybrać tego selecta, albo jakieś mytaxi, bo aż mi sumienie nie pozwala jeździć uberX ( ͡° ʖ̯ ͡°). Taksówkarze mają taką możliwość zrobić dobre wrażenie, ale niestety, mentalność im na to nie pozwala.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@langigd Tak. W pojęciu przewozowym jest faktycznie pojęcie brutto oraz brutto brutto xD bo te 1,30 to brutto brutto. A 0,98 zł to prawdziwe brutto. Jezu ale z nich gnije. Na własne życzenie to robią
  • Odpowiedz