Wpis z mikrobloga

#uber #trojmiasto #taxi

Trochę kisne z tego ubera, a po części z ludzi którzy nim jeżdzą.

Od 17 Września do Trójmiasta wchodzą płatności gotówką. Jak napisał uber:

Aby przyjmować przejazdy należy posiadać kasę fiskalną i wystawiać paragon po każdym przejeździe, zarówno gotówkowym, jak i bezgotówkowym.


Czyli reasumując:

Musisz mieć auto w bardzo dobrym stanie (wymogi ubera + fanaberie klientów).
Musisz posiadać kase fiskalną.
Musisz mieć licencje na przewóz osób, jeżeli prowadzisz DG (jeżeli nie posiadasz partnera) Mimo tego, nadal jest to nielegalne.
Zarobki to 1,30 zł za km / 4zł na start / 0,25 zł za minute BRUTTO pomniejszone o 25% dla Ubera
Za reszte gotówki musisz amortyzować nowe auto + paliwo.

Kiedyś jeździłem, ale po podliczeniu wszystkiego stwierdzam, że szkoda nowego auta. Ludzie za 10-15 zł oczekują niewiadomo czego, z drugiej strony wiadomo, że wąsata taksówka za 3zł / km z Merolem w124 też przegina. Moim zdaniem, to własnie takie auta jak te mercedesy, powinny jeżdzić na tym uberku, bo prócz fabii 1.0 w gazie, nic innego nie jest opłacalne xD Osobiście jak mam gdzieś podjechać taxi, wole wybrać tego selecta, albo jakieś mytaxi, bo aż mi sumienie nie pozwala jeździć uberX ( ͡° ʖ̯ ͡°). Taksówkarze mają taką możliwość zrobić dobre wrażenie, ale niestety, mentalność im na to nie pozwala.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaavi666: Ten UberX to też trochę ściema. Ostatnio uber powiadomił mnie, że bez dopłaty będzie lepsze auto itd. Przyjechała sypiaca się Octavia z nie działająca klima i Wladimirem za kółkiem który raz skrócil sobie drogę przez chodnik :D
  • Odpowiedz
@YoshiTurboMaster: Też się zgodzę, że jakościowo te auta też robią się gorsze. W tej chwili można jeździć chyba nawet 20 letnim autem w Uberze. O tym kto jeździ w Uber Select decydują się sami kierowcy. Zgłaszają się tacy, którzy mają trochę większe auto, a niekoniecznie w dobrym stanie.
  • Odpowiedz
@jaavi666: i oprócz prowizji ubera i kosztów auta należy doliczyć podatek:D generalnie wychodziło mi 35gr za zrobiony kilometr z klientem! z klientem! (bez liczenia amortyzacji auta, ok 250km dziennie w pracy, częsci eksploatacyjne, a jeszcze ubezpieczenie itd) no generalnie uber tak popsul rynek, tak ludzi rozpieszczył ze i jeszcze troche i polaka nie spotkacie na uberze tylko same ukraincy z kupionym prawo jazdy. a pytalem kierowców jak często mają selecta,
  • Odpowiedz
@langigd Dlatego napisałem i podkreśliłem BRUTTO ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ogóle ten mnożnik też super sprawa, moje ostatnie próby zamówienia ubera (4 razy) skończyły sie zamówieniem zwykłej taxi, bo Uber wychodził 38 zł (normalnie 14) a Taxi 26 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w Gdańsku 80% taryf jeżdzi za 1.80/km na 1 taryfie


@langigd: Nie zgodzę się. Zdecydowana większość (choćby największa korporacja Neptun Taxi, większość MyTaxi itd.) ma 2,40/km. Tam jest rabat chyba za zamówienie na telefon (10% ?), ale to i tak więcej niż 1,80/km. Na takiej stawce jak podałeś jeździ AS Taxi, Komfort chyba i może jakieś jeszcze przypadki. Ale ich jest raczej mało.
  • Odpowiedz
@krootki: w mytaxi większość ma 1.80 i 2.00, bo naciskają z góry ze czym bardziej obniżą tym więcej zleceń będą mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 1.80 na pewno as, komfort, dajan, white taxi, city drivers itd. jeżeli chodzi o te droższe to tylko haloo taxi i neptun, owszem, Ci którzy mają wykupione miejsca postojowe pod dworcami i lotniskiem, ale z nich korzysta bardzo duża ilość
  • Odpowiedz
w mytaxi większość ma 1.80 i 2.00, bo naciskają z góry ze czym bardziej obniżą tym więcej zleceń będą mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 1.80 na pewno as, komfort, dajan, white taxi, city drivers itd. jeżeli chodzi o te droższe to tylko haloo taxi i neptun, owszem, Ci którzy mają wykupione miejsca postojowe pod dworcami i lotniskiem, ale z nich korzysta bardzo duża ilość starych ludzi, którzy
  • Odpowiedz
@krootki: to nie wiem, moi wszyscy znajomi kierowcy jeżdżą za 1.80/2.00, no generalnie można powiedzieć, ze czym drożej tym lepiej.. ważne jest tylko, aby nie brać taksówek niezrzeszonych, bo później to tylko można płakać w artykule jak to się zostało oszukanym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@langigd: Pamiętam jak kiedyś z kina z żoną wracaliśmy (z Krewetki) i wzięliśmy taxi z postoju, deszcz padał, generalnie miałem jakieś zaćmienie. Za 6 czy 7 km zapłaciliśmy 50 zł. W I taryfie :D

PS. Najwięcej tych cwaniaków po 4-6 zł/km jest z tyłu Galerii Bałtyckiej. Czekają tylko na łosi po zakupach.
  • Odpowiedz
@krootki: no ustawa weszła w życie więc niedługo powinni zniknąć, ale szkoda ze normalnym taksówkarzom się obrywa przez to, że mają nieuczciwą konkurencję
  • Odpowiedz
@langigd: Chyba jeszcze nie. Od 28 września chyba ma obowiązywać. I jak znam życie to "poradzą" sobie i z tym. "Opłata za pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu", "włączenie klimatyzacji" itd. ;)
  • Odpowiedz