Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret lol, człowieku, skąd nagle wziąłeś penalizacja i karanie wierzących naukowców?

Jest to dosyć trudne, ale da się połączyć I o wiele częściej się udawało setki lat temu, gdy trzeba było wierzyć. Przez indoktrynacje od początku życia ludzie wytwarzają sobie osobne miejsce w mózgu, gdzie świat nie musi być taki jaki jest naprawdę i będą bronić Boga i wiary bo tak są wytresowani. Po prostu działając na polu naukowym ignorują całkowicie
  • Odpowiedz
@zdzislaw_in:

Patrz cytat Xandry o religii. Nie wiem co miała na myśli mówiąc o legalności, dlatego zadałem to pytanie.

I najgorsze, że to dzieje się legalnie do dziś... To jest smutne.

Przez indoktrynacje od początku życia ludzie wytwarzają sobie osobne miejsce w mózgu, gdzie świat nie musi być taki jaki jest naprawdę i będą bronić Boga i wiary bo tak są wytresowani. Po prostu działając na polu naukowym ignorują całkowicie mity i bajki. A jak to łączą w prywatnym życiu w jedną "prawdę", to z
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret jeżeli chodzi o wiarę, to praktycznie każdy katolik w sprawach religii pozostal na poziomie rozwoju małego dziecka, jakim był, gdy go indoktrynowano pod względem rozwoju poznawczego, etycznego i emocjonalnego.

No a względem legalności, no to już sprawa autorki. Wg mnie zabranianie i karanie to bardzo zły pomysł, bo religie gloryfikuja bycie w oblezonej twierdzy. Zamiast tego trzeba ludzi edukować i na poziomie państwa nie wspierać czynnie indoktrynacji i wtedy magicznie
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret jeżeli chodzi o wiarę, to praktycznie każdy katolik w sprawach religii pozostal na poziomie rozwoju małego dziecka, jakim był, gdy go indoktrynowano pod względem rozwoju poznawczego, etycznego i emocjonalnego.

No a względem legalności, no to już sprawa autorki. Wg mnie zabranianie i karanie to bardzo zły pomysł, bo religie gloryfikuja bycie w oblezonej twierdzy. Zamiast tego trzeba ludzi edukować i na poziomie państwa nie wspierać czynnie indoktrynacji i wtedy magicznie
  • Odpowiedz
@zdzislaw_in:

Antyszczepionków jest więcej w województwach bardziej ateistycznych. Masz może dane o antyszczepionkowcach z podziałem na religijność? Nie kojarzę indoktrynacji antyszczepionkowej na poziomie państwa. Jdnocześnie- istnieje korelacja między ateizacją społeczeństwa zachodniego a liczby antyszczepionkowców i płaskoziemców- skąd więc wziałeś, że znikną?

jeżeli chodzi o wiarę, to praktycznie każdy katolik w sprawach religii pozostal na poziomie rozwoju małego dziecka, jakim był, gdy go indoktrynowano pod względem rozwoju poznawczego, etycznego i
  • Odpowiedz
@Deno: @neo_1995:
Jeżeli mówisz "nie wiem" nie masz nic do powiedzenia. Oddajesz głos którzy twierdzą, że wiedzą: Hawkingowi który twierdzi że istnieją wieloświaty, albo deistom, którzy twierdzą że istota wyższa stworzyła nasze wymiary przestrzeń i czas.

"nie wiem" jako postawa w odniesieniu do istnienia Boga jest tylko złudzeniem. Możesz mówić "nie wiem", ale swoim życiem i czynami i tak wypowiadasz się w tej sprawie i postępujesz tak jakby
  • Odpowiedz
@marekrz: nie wiem oznacza nie wiem a nie że oddaję głos komuś innemu.

Na jakiej podstawie twierdzisz że moralność pochodzi od Boga.

Prawo to zupełnie co innego i jest ustalane przez ludzi w odniesieniu do zasad moralnych a nie przez Boga.
  • Odpowiedz
@Deno:

Na jakiej podstawie twierdzisz że moralność pochodzi od Boga.

Podaj mi jakiekolwiek powód, dla którego warto starać się żyć w zgodzie z moralnością (nie prawem które przewiduje karę) i nie kierować się w życiu wyłącznie egozimem, jeżeli po śmierci nic nie ma. Jakikolwiek.
  • Odpowiedz
@marekrz: znaczy tak ja na ten temat zbyt dużo nie czytałem więc wyrażę swoją opinię. Na pewno człowiek chce żyć w zgodzie ze swoją moralnością gdyż istnieje coś takiego jak sumienie i poczucie winy. Rolę w tym gra też wychowanie co zwiększa szansę że będziemy trzymać się zasad moralnych. Natomiast nie raz ludzie łamią zasady moralne i właśnie kierują się wyłącznie egoizmem co oznacza że mechanizmy które mają to powstrzymac
  • Odpowiedz
@Deno: w ogóle skoro już sie rozpisuje, religia moim zdaniem była właśnie stworzona z kultury i legend jakie należały do tej kultury w celu sztucznego(opartego o strach ) podtrzymania kultury (nie zawsze świadomie i z premedytacją sztucznego ale myślę że w niektórych przypadkach tak). Technologia i nauka były na tak słabo rozwiniętym poziomie, że łapanie złoczyńców (którzy rozprzestrzeni źle nawyki w danej kulturze) było nieefektywne. Religia rozwiązuje ten problem w
  • Odpowiedz